-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Nowy kask offroadowy X-Lite X-502 dla profesjonalistów Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Nowy kask offroadowy X-Lite X-502 dla profesjonalistów

Kask offroadowy X-Lite X-502 to nowość włoskiego producenta Grupy Nolan na 2017 r.

Grupa Nolan powraca do segmentu kasków offroadowych z górnej półki modelem X-Lite X-502 wykonanym z włókien kompozytowych.


W ubiegłym roku pojawił się na rynku offroadowy kask Nolan N53 wykonany z włókien polikarbonowych. Prezes Grupy Nolan Alberto Vergani powiedział, że dzięki temu modelowi firma doszła do wniosku, że może tworzyć znakomite produkty offroadowe. Poszły za tym konkretne działania i po dwóch latach projektowania i prób powstał kask X-lite X-502.


Kask X-Lite X-502 ma bardzo szeroki wizjer, który łatwo adaptuje się do różnych typów gogli. Daszek jest ruchomy i można go ustawić w trzech pozycjach. System bezpieczeństwa Nolan (NERS) pozwala w razie wypadku łatwo wyjąć części policzkowe wyściółki, bez zdejmowania kasku z głowy zawodnika. Łatwo również wyjąć specjalnie zaprojektowane elementy wyściółki, by móc jeździć w okularach, równie łatwo jest przywrócić poprzedni stan. System wentylacji pozwala na wiele możliwości regulacji przepływu powietrza, co ma zapewnić idealny komfort dla głowy zawodnika.


Producent ogłosił również, że będzie sponsorować zawodników w takich dyscyplinach jak enduro, motocross czy Rajd Dakar, tak samo jak wspiera motocyklistów w wyścigach MotoGP i Superbike.

 

X-lite X-502

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
W prezentacji nowego kasku wzięli udział zawodnicy, którzy jeżdżą w kaskach produkowanych przez Grupę Nolan: Marco Melandri, Car W prezentacji nowego kasku...
Kask X-lite X-502 Kask X-lite X-502
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści