Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy motocykli - recenzje, opinie, zdjęcia i komentarze Nowy Indian Scout 2017 - amerykańska legenda na polskiej ziemi [VIDEO] Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Nowy Indian Scout 2017 - amerykańska legenda na polskiej ziemi [VIDEO] test, opinie i oceny

Listopad to nie czas na testowanie motocykli w Polsce, ale są marki motocykli, które na tyle podgrzewają atmosferę, że nawet śnieg potrafią roztopić – a co dopiero rozgrzać kilkustopniowy asfalt. Marka Indian, ze swoją legendą, na pewno do takich należy – zobaczcie jak w naszym teście sprawił się amerykański chopper – Indian Scout.

 

Gumy balonowe

 

Koła Scouta to aluminiowe odlewy o średnicy 16 cali. „Niedobór” rozmiaru felg (16 zamiast 17 cali, jak w większości współczesnych konstrukcji) nadrabiają wysokim profilem opon, który wynosi 90 dla przedniej i 80 dla tylnej gumy. Taka „balonowa” opona pozwala na bardziej komfortową jazdę pomagając w wybieraniu nierówności klasycznemu zawieszeniu Scouta. To ostatnie pracuje poprawnie, choć… przy najechaniu na nierówność jezdni nie da się uniknąć strzału w tyłek – ale to już taka uroda motocykli, na których siedzi się z nogami do przodu.

 

Skoro już jesteśmy przy pozycji, to ta jest całkiem wygodna, nawet dla człowieka, który na co dzień jeździ motocyklami sportowo-turystycznymi i enduro. Oczywiście ciężko jest przyzwyczaić się do tego, o czym wspomniałem przed chwilą. Na sprzętach tego typu przed przeszkodą należy po prostu zwolnić maksymalnie, bo niemożliwe jest uniesienie tyłka nad kanapę. Do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić i to zaakceptować.

 

 

Drugiego takiego nie prędko znajdziesz

 

Jadąc tym motocyklem czuję się wyjątkowo, wiem, że na światłach raczej nie zatrzyma się obok mnie żaden inny Indian, a takiego samego modelu jak mój mogę na ulicy nie zobaczyć miesiącami. Indiany w Polsce nadal są rzadkie i uważam, że jest to megaplus. Każdy kto dodatkowo wyposaży motocykl po swojemu w przydatne mu akcesoria, może być pewien, że będzie posiadał motocykl unikalny na skalę krajową.

 

A jeśli doskwiera ci samotność…

 

Kupując Indiana w jednym z sześciu autoryzowanych salonów w Polsce możesz nijako z automatu przystąpić do społeczności wielbicieli tych motocykli, czyli zasilić szeregi Indian Motorcycle Riders Group. Co ciekawe, żeby należeć do tego klubu wcale nie trzeba fizycznie posiadać motocykla Indian, wystarczy, że chcesz być częścią tej wyjątkowej społeczności…

 

Konkurencja? Jaka konkurencja?

 

Motocyklom marki Indian niejako naturalnie przeciwstawiane są sprzęty ze stajni Harleya-Davidsona: Mniejszemu Scoutowi Sixty Iron 883, a nasz Scout konkuruje z modelem Forty Eight. Czy Scout jest w czymś lepszy od HDka? Silnik Scouta ma 6 biegów, jest chłodzony cieczą, mimo mniejszej pojemności ma większy maksymalny moment obrotowy od Forty Eighta, ma dwa razy mniejszy kąt główki ramy… no i jeszcze jedna ciekawa rzecz – na Indiana mamy aż 5 lat gwarancji na silnik i elektronikę… W końcu to właśnie SCOUT został motocyklem roku 2015 według serwisu Motorcycle.com. Warto więc przyjrzeć się Indianowi bliżej, zanim wejdziecie do konkurencyjnego salonu – nie tylko Harleya, ale i Triumpha czy Motoguzzi.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Indian Scout 2017 w teście Motogen.pl

31
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści