Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Nowości sprzed lat: Yamaha XJR 1300 (1999 - 2016). Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Nowości sprzed lat: Yamaha XJR 1300 (1999 - 2016).

Cyklem "Nowości sprzed lat" postanowiliśmy przypomnieć dawne testy motocykli, przeprowadzane przez portal Motogen.pl. Co nam się wówczas podobało? Jakie były wady i zalety? Motocykl, który chcemy Wam przedstawić to jeden z ostatnich prawdziwych, chłodzonych olejem czterocylindrowców. Przez wiele lat skutecznie opierał się normom hałasu, czystości spalin, ale ostatecznie w 2017r zniknął z oferty. Oto Yamaha XJR 1300!

Niesiona falą nostalgii, powstała jako XJR 1200 ale jej technika sięga lat 80-tych. Silnik wywodził się z turystycznej Yamahy FJ 1100/1200. Z miejsca podbiła serca klientów. Wygodna, estetyczna, z silnikiem, który na najwyższym biegu płynnie ciągnął już od 30km/h. W 1999r zaprezentowano jego następcę, Yamahę XJR 1300. Miała mnóstwo poprawek - zmiany w silniku, zestrojeniu zawieszenia, szerokości przedniej felgi. XJR 1300 otrzymała także nowe hamulce, zwiększoną pojemność i nieco zmienioną stylistykę, szczególnie tylnej części.

 

 

Motocykl został przyjęty przez rynek tak entuzjastycznie, że pozostała w sprzedaży do 2016r. Oczywiście przez ten czas XJR zmieniała się - do końca produkcji otrzymała zasilanie wtryskiem, czy chociażby cafe-racerową stylistykę pod koniec produkcji. Motocykl był dobrze wykonany i wyjątkowo mało podatny na wszelkie awarie.

 

Dziś, jako pojazd używany znajdziemy go w przedziale cenowym pomiędzy 8 a 32 tysiące złotych, co uzależnione jest od stanu technicznego i rocznika. Warto wspomnieć o wersji SP, która cechowała się tylnymi amortyzatorami Ohlinsa, specjalnym malowaniem, oraz przełożeniem umożliwiającym osiagnięcie prędkości 220 km/h.

 

A jaka była nasza opinia podczas testu opublikowanego w 2008r? Sprawdźcie to => test znajdziecie tutaj: http://www.motogen.pl/Yamaha-XJR1300-ciezka-kawaleria,7869.html

Więcej o motocyklach Yamaha

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści