-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Nowe prawo jazdy – bezterminowe, bez adresu Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Nowe prawo jazdy – bezterminowe, bez adresu

Od poniedziałku obowiązuje nowy wzór dokumentu prawa jazdy. Znikną z niego dane adresowe - w zamyśle władz blankiet ma potwierdzać nie miejsce zamieszkania a uprawnienia kierowcy. Czy czeka nas wymiana prawa jazdy?

Nowy dokument otrzyma każdy, kto od 4 marca 2019 uprawniony jest do odbioru prawa jazdy. Jego wprowadzenie powinno ułatwić kierowcom życie; w przypadku zmiany miejsca zamieszkania będziemy zwolnieni z konieczności wymiany dokumentu.

 

Nowy wzór prawa jazdy...

 

Wraz z wprowadzeniem nowego wzoru "prawka" zniknie możliwość wystawiania go bezterminowo ale będzie to dotyczyło tylko nowych kierowców. Zgodnie z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie osoba, której uprawnienia do kierowania pojazdem dotychczas były określone jako bezterminowe nie może nagle otrzymać czasowego prawa jazdy.

 

Obecne blankiety prawa jazdy będą ważne najpóźniej do 2033 roku a obowiązkowa wymiana odbędzie się w latach 2028-2033. Koszt wydania dokumentu to aktualnie 100,5 zł.

Autor: Jakub Olkowski
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści