-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Nowe limity prędkości na hiszpańskich drogach Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Nowe limity prędkości na hiszpańskich drogach

Jeszcze tej zimy mają się zmienić limity prędkości na drogach lokalnych i autostradach w Hiszpanii. Zmniejszenie dopuszczalnych prędkości nie będzie jednak tak drastyczne, jak m.in we Francji.

Hiszpania to jeden z najchętniej wybieranych przez motocyklistów kierunków turystycznych. Do jazdy jednośladem zachęcają tam łagodny klimat, świetne widoki i gęsta sieć krętych dróg z bardzo dobrym asfaltem. Plusem były do tej pory również stosunkowo wysokie limity prędkości - po drogach lokalnych jeździliśmy legalnie 100 km/h.

 

Trendy legislacyjne w Europie są jednak jednoznaczne - wszyscy obniżają dopuszczalną prędkość. Zrobią to również Hiszpanie, a zmiany mają wejść w życie jeszcze tej zimy. Według nowych przepisów, motocykle i auta osobowe będą mogły poruszać się po drogach lokalnych z maksymalną prędkością 90 km/h, a po autostradach 120 km/h.

 

To i tak mniej niż wprowadzony w lipcu we Francji limit 80 km/h na drogach lokalnych, który wywołał masowe protesty kierowców. Podobne przepisy obowiązują także w Szwajcarii, Irlandii, Finlandii, Danii, Norwegii, Holandii i na Malcie. W belgijskiej Flandrii jeździmy jeszcze wolniej - tylko 70 km/h na drogach lokalnych poza obszarem zabudowanym.

 

Źródło: brd24.pl

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści