Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Nowa droga do Jesenika. Na sławne winkle dojedziesz szybciej! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Nowa droga do Jesenika. Na sławne winkle dojedziesz szybciej!

Zmodernizowano drogę z Nysy do Granicy Państwa w Sławniowicach. Otwarto także nowe przejście graniczne. Oznacza to, że na sławne winkle na Przełęczy Czerwonogórskiej można dojechać szybciej i przyjemniej.

Sławne winkle na Przełęczy Czerwonogórskiej (Cervonohorske Sedlo) przyciągają w sezonie tysiące motocyklistów. Trudno znaleźć w regionie podobnie piękną drogę, z kilkunastoma ekscytującymi zakrętami, urzekającymi widokami i nienagannym asfaltem.

 

Miejsce to ma jednak również złą stronę – praktycznie w każdy weekend dochodzi tutaj do groźnego wypadku, wielu motocyklistów przecenia swoje umiejętności przegrywając z wymagającym odcinkiem drogi. Czeska policja prowadzi tam zmasowane kontrole, usiłując zapanować nad niebezpiecznymi nawykami, ale nie odstrasza to rzeszy polskich i czeskich motocyklistów.

 

Aby dostać się na przełęcz, trzeba było przebijać się przez Głuchołazy i kilka miejscowości po czeskiej stronie. Teraz, dzięki wyremontowanej drodze z Nysy do Sławniowic, czas dojazdu do Jesenika, leżącego pod przełęczą, znacznie się skrócił. Dodatkową korzyścią jest atrakcyjny przebieg nowej drogi, co z motocyklowego punktu widzenia jest niezmiernie ważne.

 

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści