-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Nawigacja Navitel G550 Moto - motocyklowa i uniwersalna Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Nawigacja Navitel G550 Moto - motocyklowa i uniwersalna test, opinie i oceny

Do redakcyjnego laboratorium trafiła nawigacja Navitel G550 Moto - multifunkcjonalny produkt z dożywotnią aktualizacją map. Jak się sprawdził i jakie są jego mocne i słabe strony - odpowiadamy poniżej.

Navitel G550 Moto - Co w pakiecie/montaż/zasilanie

Po zakupie otwieramy pudełko. Znajdziemy w nim nawigację, panel dokujący, dwa rodzaje mocowań (na przyssawkę, do szyby oraz na kierownicę w formie obejmy). Nawigacja zasilana jest z wbudowanego akumulatora lub ze źródła zewnętrznego - za pomocą gniazda zapalniczki, przewodem przyłączonym do biegunów akumulatora lub z gniazda USB.

 

Navitel G550 Moto

 

W pudełku znajdziemy instrukcję obsługi, pęsetę oraz rysik do operowania po ekranie dotykowym nawigacji.

 

Montaż nawigacji jest prosty: w przypadku szyby samochodowej wystarczy panel dokujący połączyć za pomocą przegubu kulowego z przyssawką, a następnie wybrać dowolny przewód zasilający odpowiadający możliwościom naszego auta, czyli w 99% przypadków gniazo zapalniczki.

 

W przypadku motocykla, sprawa nieco się komplikuje, ale nadal pozostaje na poziomie percepcji przeciętnego przeżuwacza trawy: obejmę mocowania przykręcamy do kierownicy, a następnie łączymy ją za pomocą przewodu kulowego do panela dokującego. Wybór sposobu zasilania jest uzależniony od motocykla. Te bez gniazda zapalniczki zmuszą nas do dodatkowej pracy: dotarcia do akumulatora, podłączenia przewodu do jego biegunów, a następnie przeprowadzenia go pod owiewkami lub w inny sposób uniemożliwiający wyrwanie w czasie jazdy. Trzeba pamiętać, że przewód może ulec uszkodzeniu w przypadku kontaktu z gorącymi częściami (silnik, chłodnica, układ wydechowy).

 

W motocyklach, na których testowaliśmy nawigację, montaż rzadko kiedy trwał dłużej niż 10 minut.

Navitel G550 Moto - Ekran/parametry techniczne

Urządzenie zostało wyposażone w 4,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480x272 pikseli, w proporcji 16:9. Bez trudu obsłużymy go w rękawiczkach. Sercem Navitela jest wydajny procesor ARM Cortex A7 o częstotliwości 800 MHz. Wbudowana pamięć nawigacji wynosi 8 GB, wgrano mapy krajów Europy oraz Rosji i Kazachstanu. Navitel G550 Moto jest wodo- kurzo- i pyłoodporny (norma IP67).

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Autor: Jakub Olkowski

Strony:

Tagi

Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Nawigacja Navitel G550 Moto w teście Motogen.pl

18
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści