Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Nastolatek pojechał motocyklem do szkoły pijany i bez prawa jazdy Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Nastolatek pojechał motocyklem do szkoły pijany i bez prawa jazdy

Dziesiątego września, przed godziną dziewiątą policjanci z komendy miejskiej w Proszowicach, prowadzący akcję "Bezpieczna droga do szkoły" w okolicach jednej ze szkół na terenie gminy Koniusza zatrzymali do kontroli motocykl marki Kawasaki. Jakie musiało być ich zdziwienie, kiedy okazało się, że prowadzący siedemnastolatek nie posiada uprawnień do kierowania jednośladem.

Ale to nie koniec kłopotów niesfornego kierowcy. Podczas kontroli został zbadany alkomatem, który wykazał 0,55 promila alkoholu. Do kompletu przewinień należy jeszcze dodać, że przewoził pasażera bez kasku. Szybko okazało się, że nastolatek przyjechał motocyklem do...szkoły.

 

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zatrzymany odpowie przed sądem - za to przestępstwo grozi kara do dwóch lat. Ponadto został ukarany mandatem w wyskości 500 zł za brak uprawnień do prowadzenia pojazdu, którym się poruszał. Do kompletu mandat otrzymał właściciel pojazdu, który udostępnił nastolatkowi motocykl wiedząc, że nie posiada uprawnień.

 

 

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści