-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Najlepsze kaski ze średniej półki cenowej według brytyjskiego „Ride” Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Najlepsze kaski ze średniej półki cenowej według brytyjskiego „Ride”

Październikowy numer brytyjskiego miesięcznika "Ride" prezentuje ranking kasków motocyklowych ze średniej półki cenowej. Anglicy uznają za takie sprzęty kosztujące między 150 a 210 funtów. Ponieważ takie kaski są również najbardziej popularne wśród polskich motocyklistów, uznaliśmy, że warto wyniki tego testu omówić w naszym portalu.

U nas ta półka cenowa jest nieco droższa niż wynikałoby to z prostego przeliczenia funtów na złotówki po aktualnym kursie, ale to już inna kwestia. Testowane przez brytyjskich dziennikarzy kaski motocyklowe kosztują w Polsce od nieco więcej niż 800 do ok. 1200 zł.

Jak testowano kaski

Dziennikarze „Ride” stworzyli ranking kasków motocyklowych, testując je podczas jazdy szosowej na motocyklu z szybą (KTM 1290 Super Adventure) oraz na torze na nakedzie (Yamaha MT-10). Niezależnie od rezultatów zaobserwowanych podczas jazdy wzięto pod uwagę wyniki testów SHARP (jeśli je przeprowadzono dla konkretnych kasków). Podczas jazdy sprawdzano:
- stabilność – jak kask zachowuje się podczas jazdy, szczególnie z wyższymi prędkościami,
- hałas – im ciszej w kasku, tym lepszy wynik,
- widoczność – czy pole widzenia jest odpowiednio szerokie, czy wizjer nie zniekształca widoku na bokach, czy pinlock (jeśli jest) nie ogranicza widzenia,
- wentylacja – czy głowa jest odpowiednio chłodzona, czy zapobiega parowaniu wizjera, czy łatwo ją regulować w rękawicach,
- wyściółka – czy jest odpowiednio miękka, czy dopasowuje się do głowy, czy można ją wyjmować do prania,
- blenda przeciwsłoneczna – czy łatwo nią operować, czy zasłania wystarczający obszar, czy jest odpowiednio przyciemniona,
- wykończenie – czy detale kasku są starannie wykonane, czy lakierowanie i malowanie jest staranne, czy zapięcie jest solidne.

Testowe podium

Prezentujemy pierwszą trójkę z rankingu kasków motocyklowych magazynu „Ride”.

III MIEJSCE - Shark Skwal

Kask Shark Skwal


Uzyskał 48 punktów z 70 możliwych do zdobycia, i rekomendację magazynu „Ride”. Jest stabilny nawet przy dużych prędkościach (8 punktów), ma przyjemną odporną na pot wyściółkę. Wizjer zapewnia szeroki kąt widzenia. Dwu pozycyjna blenda jest ciemna i zasłania odpowiedni obszar. A do tego wokół otworów wentylacyjnych umieszczono ledowe światła, które nocą poprawiają widoczność motocyklisty. 4 gwiazdki SHARP.

 

Kask Shark Skwal możesz kupić tutaj.


Zobacz też nasz test: Kask Shark Skwal z blendą i diodami LED – powrót Jedi

II MIEJSCE - HJC FG-ST

Kask HJC FG-ST

 

Uzyskał 50/70 punktów i rekomendację również jako kask ze ścisłej czołówki. Dziennikarze „Ride” chwalą go za jakość wykończenia, za delikatną, nie powodującą swędzenia wyściółkę, za szerokie pole widzenia i pinlock, który nie przeszkadza w dobrym widoku, za dwupozycyjną, łatwą w obsłudze i ciemną blendę i tak samo łatwą do regulacji wentylację, która jednak mogłaby być bardziej efektywna. Kask jest cichy przy niższych prędkościach, gdy jedzie się w nim szybciej, zaczyna być słyszalny świst powietrza. 4 gwiazdki SHARP.

 

Kask HJC FG-ST możesz kupić tutaj.

I MIEJSCE - Nolan N87

Kask Nolan N87


Z wynikiem 51/70 znak „Best Buy” (najlepszy zakup) otrzymał kask Nolan N87. Dziennikarze „Ride” podkreślają, że jest bardzo cichy, dopiero przy prędkościach powyżej 160 km/h pojawia się lekki hałas. Pole widzenia jest dobre, pinlock również nie zakłóca widoku. Blendę można ustawić w wielu pozycjach za pomocą dźwigni z boku kasku, jest odpowiednio ciemna. Wentylacja jest łatwa w obsłudze i efektywna. Autorzy testu chwalą również miękką wyściółkę. Kask Nolan N87 to nowość, nie ma jeszcze gwiazdek SHARP, ale jego poprzednik Nolan N86 otrzymał 4 gwiazdki.

 

Kask Nolan N87 możesz kupić tutaj.

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Najlepsze kaski ze średniej półki cenowej Najlepsze kaski ze średniej...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści