Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Nagrody 10 minut Festiwal przyznane Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Nagrody 10 minut Festiwal przyznane

Finał konkursu 10 minut Festiwal za nami.

Obraz o przepłynięciu Zatoki Gdańskiej Tomasza Kuca oraz film z podróży traktorem po Ameryce Południowej Marcina Obałka wg festiwalowego jury zasłużyły ex aequo na główną nagrodę Festiwalu w kategorii „wydarzenie”. Zofia Wolff otrzymała główną nagrodę w kategorii „film” za „Wspinam się bo” wykonany techniką poklatkową.

Odbywający się 4 marca w sopockim klubie SFINKS finał 10 minut Festiwal zgromadził ponad setkę entuzjastów podróży, sportów i filmu. Ocenie publiczności poddano dziesięć wybranych filmów o różnego rodzaju aktywnościach, trwających do dziesięciu minut. Było to realne zwieńczenie wirtualnego konkursu. Dyskusję nad filmami prowadziło czterech z ośmiu członków jury: Natasza Caban – samotnie opłynęła świat, Igor Tracz – mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów, Andrzej Derengowski – podróżnik i organizator rajdów, Daniel Krokosz – wykładowca akademicki i specjalista od psychologii sportu. Finał prowadził pomysłodawca i organizator Festiwalu – Tomek Staniszewski. Po głosowaniu publiczności o swoich podróżach traktorem po świecie ciekawie i dowcipnie opowiadał Marcin Obałek, który przeprowadził mini konkursy z nagrodami-upominkami dla publiczności. To właśnie film tego autora najbardziej zachwycił publiczność, która przyznała mu główną nagrodę w obu kategoriach – „film” oraz „wydarzenie”. O historii tworzenia nagrodzonego filmu „Wspinam się bo” opowiadała autorka Zofia Wolff.


Od września 2011 do marca 2012 do konkursu zgłoszono około 60 filmów, z których 42 zostały dopuszczone do konkursu. Stronę festiwalu odwiedziło ponad 10 tys. użytkowników, oddając ponad 6500 głosów na filmy w konkursie internetowym. W ocenie internautów na nagrodę w kategorii film zasłużył film Jędrka Górnikowskiego „Six Islands Project part one Hvar”, natomiast w kategorii „wydarzenie” – „Rabakoz 220 km/h w terenie” Michała Jarczyka. Festiwal zjednał sobie 29 partnerów i patronów medialnych, w tym patronat honorowy Marszałka Województwa Pomorskiego, Pana Mieczysława Struka. Sponsorem inicjatywy i fundatorem nagród została grupa ENERGA. Nagrodami rzeczowymi poza statuetkami były między innymi kamery HD GoPro, specjalnie przystosowane do nagrywania w ruchu czy pod wodą. Publiczność uczestniczyła w losowaniu nagród – śpiworów HUSKY.

„Pomysł na festiwal zrodził się podczas spotkania filmowego z przyjaciółmi przy filmach z naszych podróży” – mówi Tomek Staniszewski, pomysłodawca festiwalu. – „Organizacja konkursu została zrealizowana praktycznie własnym i przyjaciół nakładem sił i środków. Frekwencja na finale przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – zostały nam tylko 3 czyste karty do głosowania…”. Niewątpliwym sukcesem inicjatywy jest nie tylko zainteresowanie wirtualne czy frekwencja finału. Jakość filmów, formuła konkursu, liczba partnerów, atmosfera imprezy finałowej i publiczność, nagradzająca gromkimi brawami, dobrze wróży przyszłości 10 minut Festiwal. Czekamy z niecierpliwością na koleją odsłonę. Tymczasem warto obejrzeć filmy uznane za najlepsze w pierwszej edycji.

Wyniki:
wg internautów

Kategoria film
Jędrek Górnikowski // SIX ISLANDS PROJECT - PART ONE - HVAR

Kategoria wydarzenie
Michał Jarczyk // RABAKOZ 220 KM/H W TERENIE

wg jury

Kategoria film
1 miejsce      Zofia Wolff // WSPINAM SIĘ BO
2 miejsce      Maciej Jasiński, Jarosław Piskozub // CZARNA NIEDZIELA
3 miejsce      Piotr Szamocki // KRYM 2011

Kategoria wydarzenie
1 miejsce ex aequo    Tomasz Kuc // MARATON MORSKI
1 miejsce ex aequo    Marcin Obałek // TRAKTORIADA URSUSEM PRZEZ AMERYKĘ PD
2 miejsce ex aequo    Filip Kucharczuk // SCHIZOFRENIX
2 miejsce ex aequo    Karol Kleszyk // PRZEKRACZAMY BARIERY 3 KOZAKÓW 2 ROWERY
3 miejsce    Jędrek Górnikowski // SIX ISLANDS PROJECT - PART ONE - HVAR
 
wg publiczności finału


Kategoria film
Marcin Obałek // TRAKTORIADA URSUSEM PRZEZ AMERYKĘ PD
 
Kategoria wydarzenie  
Marcin Obałek // TRAKTORIADA URSUSEM PRZEZ AMERYKĘ PD  
 

Wyróżnione filmy oraz wszystkie, które zostały dopuszczone do konkursu można zobaczyć na stronie festiwalu.

...
oceń ten materiał:
Nagrody 10 minut Festiwal przyznane Finał konkursu 10 minut Fes...
Nagrody 10 minut Festiwal przyznane - fot. 2 Odbywający się 4 marca w so...
Nagrody 10 minut Festiwal przyznane - fot. 3 Oprócz jury, zwycięskie fil...
Nagrody 10 minut Festiwal przyznane - fot. 4 Było to realne zwieńczenie...
Nagrody 10 minut Festiwal przyznane - fot. 5 Organizatorzy już zapowiada...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści