Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Informacje Grupy Grupy Motopomorzanki Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Grupy

Motopomorzanki

Nasza historia ma swój początek 26.09.2010r., kiedy to spotkałyśmy się na I Zlocie Bzzzykaj do Pszczółek. Imprezę zorganizowała nasza koleżanka Fiorino, a była nam - motocyklistkom. Gmina Pszczółki zapewniła wspaniałą zabawę i poczęstunek miodem płynący - jak na czas miodobrania przystało. Drugiego dnia powstała nasza strona internetowa, dzięki której mamy stały kontakt ze sobą.

Organizujemy wspólne jazdy "wokół komina", babskie wieczorki, ale planujemy także długie wyprawy.

 

Od 27 sierpnia do 10 września 2011 wyruszyłyśmy w naszą pierwszą wspólną wyprawę motocyklową Szlakiem Bursztynowym, wiodącym z Gdańska do Akwilei, na północy Włoch. Ekspedycja miała za zadanie promować zarówno region Pomorza, jak i całą Polskę poprzez bursztyn, stanowiący nasze bogactwo narodowe, a jednocześnie będący atrybutem piękna i kobiecości. W każdym z miast, w którym się zatrzymywałyśmy na zaproszenie lokalnych władz, wygłaszałyśmy dla mieszkańców prelekcje na temat Pomorza, Szlaku Bursztynowego oraz tak ważnego dla nas tematu, jakim jest bezpieczna jazda.


Druga nasza wyprawa poprowadziła nas na Ukrainę, a trzecia do Rosji. Kolejna w 2014 roku ma odbyć się do Grecji:)
Na początku było nas 40. Obecnie na naszym forum zarejestrowanych jest 120 dziewczyn. Jesteśmy w różnym wieku i z różnym stażem motocyklowym. 


W 2012 roku założyłyśmy Stowarzyszenie Motocyklistek Pomorskich „Motopomorzanki” do którego należy 20 członkiń.

 

Zapraszamy na naszą stronę, na nasze forum, a przede wszystkim – zapraszamy do nas!

 

WYPRAWY

Na Tropie Bursztynowej przygody, czyli o Sankt Petersburgu słów kilka...

W czasach kiedy turystyczne eskapady wakacyjne odbywają się głównie nad turkusowe morze, do miasteczek upstrzonych hotelami z opcją all inclusive, nęcąc nas bajecznymi plażami i słodkim lenistwem, dziewczyny jeżdżące na motocyklach wybrały Wschód.


Tam bowiem rozpoczyna się Bursztynowy Szlak– jeden z najstarszych traktów handlowych w tej części Europy. Dzięki zamiłowaniu do jazdy na motocyklu oraz fascynacją złotem północy, rozpoczęła się nasza bursztynowa przygoda na dwóch kółkach. Tym razem Motopomorzanki podbijały kraje nadbałtyckie oraz „carską” Rosję. Dzięki swoim zamiłowaniom i niestrudzonej silnej woli udało się zorganizować  wyprawę na miarę odważnych podróżniczek zwiedzających coraz odleglejsze zakątki świata. Z całej wyprawy Sankt Petersburg – miasto carów, urzekło nas najbardziej. Niezapomniana przygoda prowadząca szlakiem do Wenecji  Północy, zapisała się w naszej pamięci na długie lata.


Gdyby ktoś kiedyś próbował Motopomorzankom zasugerować, że wywieje nas na rosyjskie tereny i to w dodatku na motocyklach, pewnie byśmy nie uwierzyły. A jednak stało się inaczej. Okazuje się, że my kobiety, na co dzień zajmujące się zwykłymi, rutynowymi i standardowymi rzeczami, całkiem nieźle radzimy sobie w ekstremalnych sytuacjach. Dzięki determinacji i w ferworze walki, który nie ustępuje nam na krok, potrafimy urządzić kapitalny wyjazd i nie będziemy ukrywać, iż całkiem klawo podróżuje się w towarzystwie nieustraszonych babeczek. Może odwaga i nieustanna chęć poznawania świata, smakowania go na nowo zwieńczyła ten wyjazd sukcesem ? Nie ma co dłużej debatować, lepiej przeczytać historię tej motocyklowej przygody widzianej oczami samej uczestniczki do czego serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieję,  że ta opowieść szczerze zachęci chociażby niektórych z szerokiego grona czytelników do poznawania świata na dwóch kółkach. 

 

>>Przeczytaj więcej<<

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
Zobacz galerię

Motopomorzanki

40
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści