MotoGP 2016: Walka przenosi się do legendarnego Assen - Motogen.pl

Dotychczas, od 1949 roku wyścigi w Assen odbywały się w sobotę, ale w tym sezonie to się zmieni i wyścigi w ramach holenderskiego TT wystartują w niedzielę.

W klasie Moto3 prowadzi Brad Binder, który ma 147 punktów. Podczas tej rundy może być spokojny, ponieważ Jorge Navarro został wykluczony ze startu z powodu kontuzji. Navarro traci do Bindera 44 punkty. Trzecie miejsce zajmuje Romano Fenati mający 80 punktów. Binder ma więc doskonałą okazję do ucieczki rywalom. Tor Assen w ubiegłym roku nie był dla niego szczęśliwy, ponieważ zawodnik ukończył wyścig na 7. pozycji. Jorge Navarro był wtedy na 4. miejscu, a Romano Fenati zamykał pierwszą piątkę.

W Moto2 wyścig zapowiada się ekscytująco. Generalkę prowadzi Alex Rins, który ma 116 punktów. Drugi jest Sam Lowes ze stratą 8 punktów, a trzeci – Johann Zarco, który traci do Rinsa tylko 10 punktów. W ubiegłym sezonie zwycięzcą wyścigu był Zarco. Sam Lowes zajął wtedy 3. miejsce, co było bardzo dobrym rezultatem w pełnym upadków sezonie brytyjskiego zawodnika. Alex Rins z kolei ukończył ubiegłoroczny wyścig na 4. pozycji.

W MotoGP prowadzi Marc Marquez, który ma 125 punktów. Goni go Jorge Lorenzo ze stratą jedynie 10 punktów. Na trzecim miejscu jest Valentino Rossi z dorobkiem 103 punktów i zwycięstwem w poprzedniej rundzie, w Barcelonie, które z pewnością dodało włoskiemu zawodnikowi skrzydeł. W 2015 roku, po mocnej końcówce wyścigu, triumfował Valentino Rossi przed Marquezem i Lorenzo. Statystyki przemawiają za zwycięstwem jednego z zawodników Yamahy, ponieważ w czterosuwowej historii MotoGP to właśnie Yamaha zdobyła w Holandii najwięcej zwycięstw, a było ich osiem. Na drugim miejscu jest Honda z pięcioma wygranymi.

Na rundę szykuje się również Michelin, który przyznaje, że tylne opony nie będą miały łatwego życia. Michelin przywiezie asymetryczne tylne gumy w opcjach medium i hard. W przypadku przedniego ogumienia zawodnicy będą mieli do dyspozycji opony miękkie, średnie i twarde.

Nie zapomnijcie – tym razem wyścigi w Assen odbywają się w niedzielę.

Autor: Wojciech Grzesiak