MotoGP 2016: Romano Fenati zawieszony w ekipie Rossiego - Motogen.pl

Z oświadczenia teamu wiadomo tylko tyle, że włoski zawodnik nie wystartuje podczas wyścigu Moto3 w Austrii i został zawieszony z powodów dyscyplinarnych. „W związku z powtarzającym się zachowaniem, które nie jest zgodne z zasadami dyscypliny panującymi w naszym teamie, Romano Fenati został zawieszony. Nie pojawi się na polach startowych podczas Grand Prix Austrii.” – czytamy w informacji prasowej Sky Racing Team VR46.

Romano Fenati zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i ma na koncie 93 punkty. Jeżeli nie wystartuje w Grand Prix Austrii, to może go wyprzedzić Francesco Bagnaia, który ma 85 punktów. Co więcej – włoski zawodnik został zawieszony już podczas kwalifikacji. Team Rossiego poinformował, że podczas Grand Prix Czech inny zawodnik pojedzie w zastępstwie za Fenatiego, a ten nie wystartuje już w tym sezonie w barwach Sky Racing Team VR46.

Autor: Wojciech Grzesiak