MotoGP 2016: Dani Pedrosa zdobywa zasłużone zwycięstwo w Grand Prix San Marino - Motogen.pl

Kwalifikacje należały do trójki w składzie Lorenzo, Rossi i Vinales. Dani Pedrosa startował z 8. miejsca.

Najlepszy start zaliczył Jorge Lorenzo, który nie był jednak w stanie uciec od Valentino Rossiego. Włoch siedział swojemu team partnerowi na ogonie, wyprzedził go na drugim okrążeniu i rozpoczął ucieczkę. W tym czasie Marquez zdobył trzecie miejsce, a Maverick Vinales spadł z trzeciej pozycji na piątą. Dani Pedrosa sukcesywnie i czysto przepychał się z ósmego miejsca na czoło wyścigu.

W połowie wyścigu Pedrosa był już za plecami Lorenza i postanowił go zaatakować. Po tym manewrze mógł ruszyć w pogoń za Rossim. Na siedem okrążeń przed końcem wyścigu Pedrosa zaatakował i ruszył do ucieczki. Rossi nie był w stanie odpowiedzieć, a Lorenzo miał zbyt wolne tempo żeby wykorzystać sytuację. Tym samym wyścig wygrał Pedrosa, Rossi dojechał do mety na drugim miejscu, a Lorenzo stanął na najniższym stopniu podium.

Wyścig MotoGP – pierwsza piątka:
1. Dani Pedrosa
2. Valentino Rossi
3. Jorge Lorenzo
4. Marc Marquez
5. Maverick Vinales

W klasyfikacji generalnej prowadzi Marquez, który ma 223 punkty. Drugie miejsce pozostaje w rękach Rossiego. Włoch ma na koncie 180 punktów. Trzeci jest Lorenzo z dorobkiem 162 punktów. Dani Pedrosa awansował na czwarte miejsce i ma 145 punktów.

Autor: Wojciech Grzesiak