-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP MotoGP 2015: Silverstone przejmie GP Wielkiej Brytanii Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

MotoGP 2015: Silverstone przejmie GP Wielkiej Brytanii

Wczoraj informowaliśmy o odwołaniu GP Wielkiej Brytanii na torze Donington Park, który miał być obiektem zastępczym na czas budowy Circuit of Wales. Dzisiaj w brytyjskim MCN pojawiła się informacja, że runda zostanie uratowana przez Silverstone.

Runda na Donington Park miała być zorganizowana przy udziale spółki GP15 Limited powołanej przez Circuit of Wales. Według informacji przekazanych przez przedstawicieli Donington Park współpraca została przerwana z powodu nie dotrzymania zobowiązań finansowych. Teraz wygląda na to, że nie tylko tegoroczna runda odbędzie się na Silverstone, ale przyszłoroczna również.

Michael Carrick, prezes Circuit of Wales:

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy ogłosić zawarcie umowy z torem Silverstone, która obejmuje organizację rund MotoGP na tym obiekcie w latach 2015 i 2016. Chcemy podziękować nowemu zarządowi toru Silverstone, naszym partnerom z Dorny oraz inwestorom za szybką odpowiedź na potrzebę wsparcia tegorocznej rundy, kiedy okazało się, że zapisy umowy z Donington Park nie zostaną spełnione.”

Data tegorocznego GP Wielkiej Brytanii pozostaje bez zmian i runda odbędzie się w dniach od 28 do 30 sierpnia. Sprzedaż biletów ma ruszyć w ciągu 10 dni.

Autor: Wojciech Grzesiak
...
oceń ten materiał:
MotoGP na torze Silverstone MotoGP na torze Silverstone
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści