Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP MotoGP 2015: Nowe oznaczenia opon Bridgestone Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

MotoGP 2015: Nowe oznaczenia opon Bridgestone

W ostatnim sezonie współpracy z serią MotoGP producent opon Bridgestone wprowadził nowe oznaczenia opon i kolory pasków umieszczonych na ich ściankach.

System oznaczania opon paskami został pozytywnie przyjęty zwłaszcza przez kibiców, którzy mogą dzięki temu sami sprawdzić, jakich opon używa ich faworyt. W ostatnim sezonie działalności w serii MotoGP firma Bridgestone przedstawiła nowe oznaczenia.

Do obowiązujących już czterech kolorów dołączą jeszcze dwa, a to za sprawą nowych mieszanek. Pierwsza z nich ma oznaczenie extra-hard i będzie stosowana w tylnych oponach, które pojawią się na rundzie w Argentynie. Opona będzie oznaczona żółtym paskiem.

Do gamy opon dołączy również asymetryczne przednie ogumienie, które zostało wprowadzone pod koniec ubiegłego sezonu. Taka opona będzie oznaczona paskiem w kolorze jasno niebieskim.

Oznaczenia dla mieszanki twardej, średniej, miękkiej i extra miękkiej pozostają bez zmian. Oprócz tego podczas każdej rundy będą dostępne dwa rodzaje opon przeznaczonych do jazdy na mokrej nawierzchni.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
Kolory opon Bridgestone w sezonie 2015 Kolory opon Bridgestone w s...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści