MotoGP 2015: Miguel Oliveira wygrywa GP Walencji, Danny Kent mistrzem Moto3 - Motogen.pl

Danny Kent nie miał zbyt szczęśliwej drugiej połowy sezonu, ponieważ to Oliveira wygrał większość wyścigów. Najprostszym dla Kenta scenariuszem było dojechanie do mety na 14. pozycji.

Kwalifikacje wygrał John McPhee, a pierwszy rząd uzupełnili Romano Fenati i Efren Vazquez. Miguel Oliveira startował z czwartej pozycji. Danny Kent zakwalifikował się dopiero na 18. miejscu.

Po starcie wyścigu Kent skupił się na nadrabianiu strat i już po pierwszym okrązeniu był na 14 miejscu. W połowie wyścigu dobił do 12 miejsca, gdzie czekał na niego zespołowy kolega – Hiroki Ono. Tutaj doszło do groźnej sytuacji, ponieważ Ono cały czas trzymał się blisko Kenta i kontrował jego manewry.

W czołówce z kolei o pierwsze miejsce walczyli Miguel Oliveira, Jorge Navarro, Efren Vazquez, Romano Fenati i Niccolo Antonelli. Oliveira właściwie przez cały wyścig kontrolował pierwszą pozycję i tylko kilka razy stracił ją na rzecz innego zawodnika. Na ostatnim okrążeniu Antonelli chciał wykonać odważny manewr wyprzedzania, który zakończył się uślizgiem przedniego koła. Antonelli zabrał ze sobą Vazqueza i Fenatiego. Jorge Navarro popełnił błąd przy redukcji biegu i nie wykorzystał szansy na dogonienie Oliveiry, a na trzecie miejsce wskoczył Jakub Kornfeil.

Tytuł mistrzowski zdobył Danny Kent, a Jorge Navarro został debiutantem roku. Ostatni raz brytyjski zawodnik zdobył tytuł mistrzowski w serii MotoGP aż 36 lat temu i był to legendarny Barry Sheene.