MotoGP 2015: Lorenzo zaprojektował puchar na Aragon. Kto zdobędzie trofeum? - Motogen.pl

W Moto3 z pewnością chwilę wytchnienia będzie miał Danny Kent, który w generalce uzbierał już 234 punkty i jest jedynym zawodnikiem mającym powyżej 200 punktów na swoim koncie. Drugie miejsce zajmuje Enea Bastianini mający 179 punktów i 40 punktów przewagi nad Romano Fenatim. Blisko Fenatiego jest Miguel Oliveira ze stratą zaledwie 5 punktów. W zeszłym roku wyścig na Aragon wygrał właśnie Fenati, który dotarł na szczyt podium z 19. miejsca. Kent z kolei ukończył wtedy wyścig na 3. miejscu.

W Moto2 przez cały sezon pewnie prowadzi Johann Zarco, który uzbierał już 274 punkty i jest jedynym zawodnikiem w swojej klasie mającym na koncie ponad 200 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Tito Rabat mający 181 punktów. Jego pozycja również wydaje się być bezpieczna, ponieważ Alex Rins ma dopiero 164 punkty. Johann Zarco już podczas tej rundy może sięgnąć po tytuł mistrzowski w Moto2. Prowadząca trójka startuje z czystą kartą, ponieważ żaden z zawodników z obecnej stawki Moto2 nie wygrał na Aragon wyścigu w pośredniej klasie.

W MotoGP prowadzi Valentino Rossi, który ma na koncie 247 punktów. Goni go Jorge Lorenzo, który po kilku nieudanych występach traci już 23 punkty, ale nie zamierza się poddawać. Trzeci jest Marc Marquez mający 184 punkty. Zawodnicy Hondy przez trzy lata z rzędu wygrywali Grand Prix na torze w Aragon. Dopiero w zeszłym roku Yamaha zdobyła tam swoje pierwsze zwycięstwo. Marquez nie ma już szans na zdobycie tytułu, ale może przyczynić się do rozstrzygnięcia jego losów mieszając się w walkę zawodników Yamahy. Puchar na tegoroczne Grand Prix zaprojektował Jorge Lorenzo. Czy Rossi zgarnie mu go sprzed nosa? Tego dowiemy się już w niedzielę.

Autor: Wojciech Grzesiak