-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP MotoGP 2015: Lorenzo i Rossi po niegroźnych upadkach przed GP Japonii Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

MotoGP 2015: Lorenzo i Rossi po niegroźnych upadkach przed GP Japonii

Na kilka dni przed wyścigiem na torze Twin Ring Motegi liderzy klasyfikacji generalnej walczący o tytuł mistrzowski zaliczyli niegroźne gleby.

Jorge Lorenzo miał wypadek podczas treningu na mini bike’u w minioną sobotę. Zawodnik upadł na lewe ramię, co mogło zakończyć się groźnie biorąc pod uwagę złamanie obojczyka z 2013 roku. Skończyło się na delikatnym naciągnięciu więzadeł, ale Lorenzo musiał korzystać z temblaka. Zawodnik zapewnił jednak na Twitterze, że w Japonii pojedzie bez problemów.

Valentino Rossi z kolei wypadł z toru podczas testów opon Michelin na MotorLand Aragon. Upadek był na tyle niegroźny, że sprawa zakończyła się bez interwencji lekarskiej.

Rossi ma na koncie 4 zwycięstwa i 263 punkty w klasyfikacji generalnej. Jorge Lorenzo traci do Rossiego 14 punktów i wygrał w tym sezonie 6 wyścigów. Do końca sezonu pozostały już tylko cztery rundy. Teraz zawodników czeka maraton zmian stref czasowych. Po Japonii polecą do Australii, następnie do Malezji i później na finał do Walencji.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
Valentino Rosii na Silverstone Valentino Rosii na Silverstone
Jorge Lorenzo wygrał na MotorLand Aragon Jorge Lorenzo wygrał na Mot...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści