MotoGP 2015: Jorge Lorenzo wygrywa w Walencji i zostaje mistrzem świata - Motogen.pl

Pole position do niedzielnego wyścigu zdobył Jorge Lorenzo, a obok niego stanęli Marc Marquez i Dani Pedrosa. To oznaczało tylko jedno – że wyścig będzie emocjonujący.

Podczas gdy pierwsza trójka popędziła do przodu, oczy kibiców i obiektywy kamer były zwrócone na Valentino Rossiego. Zawodnik z numerem 46 walczył jak lew i przebił się na czwartą pozycję. Prawdopodobnie zużyte opony nie pozwoliły mu na pogoń za prowadzącą trójką.

Pod koniec wyścigu Marquez był blisko Lorenzo, ale nie próbował go wyprzedzać. Pedrosa natomiast przestał chłodzić opony i przypuścił atak na prowadzącą dwójkę. Gdyby Lorenzo został wyprzedzony przez zawodników Hondy, to tytuł mistrzowski zgarnąłby Rossi. Tak się jednak nie stało, ponieważ Pedrosa nie mógł przebić się przez Marqueza. Pechowo wyścig zakończył się dla Iannone, który wypadł z toru i całkowicie skasował motocykl.

Na podium stanęli Lorenzo, Marquez i Pedrosa. Tym samym Jorge Lorenzo zdobył swój piąty tytuł mistrzowski w karierze zawodnika MotoGP. Zawodnik zakończył sezon mając 330 punktów na koncie. Valentino Rossi jest drugi z 325 punktami. Pierwszą trójkę zamyka Marc Marquez z 242 punktami. Tytuł mistrzowski w kategorii konstruktorów zdobyła Yamaha. W klasie Open najlepszy w tym sezonie był Hector Barbera.