MotoGP 2015: Czy Lorenzo odczaruje Sachsenring? - Motogen.pl

Przed GP Niemiec generalkę Moto3 prowadzi Danny Kent, który ma 165 punktów i póki co jest bezpieczny na pierwszej pozycji. Enea Bastianini ma dopiero 108 punktów, a Miguel Oliveira – 102. W ubiegłym roku Kent ukończył wyścig na torze Sachsenring na 5. miejscu. W tym roku brytyjski zawodnik jest na fali, ale Honda jeszcze nie wygrała żadnego wyścigu Moto3 w Niemczech, ponieważ zawsze górą był KTM. W tym sezonie role nieco się odwróciły i KTM nie jest już hegemonem, więc Kent będzie mógł powalczyć o najwyższy stopień podium.

W Moto2 rządzi Johann Zarco, który ma na koncie 159 punktów, a goni go Tito Rabat z 114 punktami na koncie. Trzeci jest Sam Lowes z 96 punktami. Czy w tym roku Sachsenring będzie łaskawy dla Zarco? W sezonie 2014 zawodnik wypadł z toru na dwunastym zakręcie i jego motocykl stanął w płomieniach. Na szczęście zawodnikowi nic się wtedy nie stało. Jeżeli lider klasyfikacji generalnej dojedzie w ten weekend na pierwszym miejscu, to będzie pierwszym reprezentantem Francji, który w jednym sezonie wygrał cztery wyścigi. Szansa jest spora, ponieważ Tito Rabat jeszcze nigdy nie stanął na podium w Sachsenring. Teraz będzie startował z dodatkowym utrudnieniem, ponieważ złamał obojczyk i musiał przejść operację. Lekarze zapewniają jednak, że zabieg się udał.

W tym sezonie sytuacja w klasie MotoGP wywróciła się do góry nogami i dzięki temu każda runda jest ekscytująca. Generalkę prowadzi Valentino Rossi, który ma 163 punkty, a za nim jest Jorge Lorenzo ze stratą 10 punktów. Na trzecim miejscu znajduje się Andrea Iannone mający 107 punktów. Prowadzącą trójkę goni Marc Marquez mający obecnie 89 punktów, a 2 punkty za nim jest Andrea Dovizioso. Kiedy w ubiegłym roku zbliżało się GP Niemiec, Marc Marquez miał na swoim koncie równe 200 punktów. Ubiegłoroczny wyścig wygrał Marquez przed Pedrosą i Lorenzo, a Rossi był czwarty.

Jak będzie w ten weekend? Czy Lorenzo zbliży się do Rossiego punktowo? Czy Marquez w końcu wywalczy tak potrzebne mu zwycięstwo? Tego dowiemy się już w niedzielę.

Autor: Wojciech Grzesiak