MotoGP 2014: GP Aragonii - Motogen.pl

Moto3
W Moto3 prowadzi Jack Miller, do którego zbliża się Alex Marquez. Miller ma na koncie 195 punktów, a Marquez – 186. Trzeci jest Alex Rins z 175 punktami i on również ma jeszcze szanse powalczyć o zwycięstwo w najmniejszej klasie. Podium Misano było odwrotne od kolejności w generalce. Wyścig wygrał Rins przed Marquezem i Millerem.

Moto2
W klasie średniej prowadzi Esteve Rabat, który zdobył 258 punktów, a goni go Mika Kallio z 236 punktami. Trzeci jest Maverick Vinales, który ma 179 punktów. To może już być za mało by powalczyć chociażby o drugie miejsce, ale jednocześnie daje to bezpieczną przewagę nad Dominique Aegerterem, który traci do Vinalesa 46 punktów.

MotoGP
Losy tytułu mistrzowskiego w klasie MotoGP miały rozstrzygnąć się w Misano, ale włoska runda potwierdziła ogromną rolę przypadku w sporcie. Dwa tygodnie temu Marquez dotarł na metę z jednym punktem po nieudanej pogoni za Lorenzem. Lider generalki ma obecnie 289 punktów. Drugi jest Dani Pedrosa z 215 punktami, a jeden punkt traci do niego Valentino Rossi, który wygrał wyścig w Misano. Jorge Lorenzo jest czwarty z 177 punktami i może zakończyć ten sezon poza podium. W klasie Open najlepszym zawodnikiem pozostaje Aleix Espargaro z 92 punktami. Espargaro znajduje się na siódmym miejscu generalki.