Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Informacje Grupy Grupy Moto Muminki Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Grupy

Moto Muminki

Klamka zapadła. Na przełomie czerwca i lipca wyruszają w podróż motocyklową po Bałkanach. Przez 23 dni będą odwiedzać najciekawsze zakątki Albanii, Serbii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny.

Najważniejszymi punktami w programie ich wyjazdu są albańskie „Góry przeklęte”, dolina Vermosh, przejazd drogami sh 20, sh 21, Park Narodowy Theth. Po drodze chcą też zobaczyć kanion rzeki Piva, Park Narodowy Durmitor i Zatokę Kotorską w Czarnogórze.

 

Cały czas wyszukują nowe miejsca, które chcą odwiedzić. Informacje o nowych odkryciach będą zamieszczane na blogu.

 

Relacje osób które były w Albanii są bardzo rozbieżne - od zachwytu po przerażenie. Podsyca to ich ciekawość i wzmaga chęć zmierzenia się z innością tego kraju. Lubią miejsca z charakterem. Za kilka lat nie zobaczymy już Albanii takiej jaka jest obecnie: nieskażonej masową turystyką i pięknej w swej prostocie. Ich środkiem transportu będzie enduro-turystyczny motocykl  Honda Transalp. Daje on poczucie wolności. Pozwala na relatywnie tanie podróżowanie, a jazda nim przez albańskie górskie drogi będzie dla nich wyzwaniem.

 

Nocować będą głównie w namiocie rozbitym na użyczonym kawałku prywatnego podwórka, nad rzekami czy też jeziorami (sposoby sprawdzone podczas wyjazdu do Rumunii).

Kim są?

Maksymilian Chołuj

Rocznik 88. Studiował Fotografię na WSF w Warszawie i UAP w Poznaniu. Od liceum nie rozstaje się z aparatem.
W fotografii interesuje go w szczególności dokument. Preferuje poznawanie świata na motocyklu. Taka forma to połykanie każdego przejechanego metra, bliski kontakt z naturą, przestrzeń i wolność.

W Albanii będę realizował projekt dokumentalny o bunkrach które powstały w latach 1972-1984. Obecnie są one wyburzane lub też wykorzystywane do nowych celów np. w Durres w schronie mieści się restauracja "Bunkeri , a w  Gjirokastra urządzono  w nim kawiarnię.

Agnieszka Strojna

Rocznik 90. Studentka ASP w Warszawie. Interesuje się głównie malarstwem, rysunkiem. W wolnym czasie tańczy, kręci hula-hop, ogląda filmy. Lubi szybką jazdę i dobre jedzenie. Z łatwością nawiązuje nowe znajomości. W wyprawie jedzie jako balast/pasażer. Jej rysunki z wyprawy będzie można zobaczyć na blogu.

Cel wyprawy

Najważniejszymi punktami w programie naszego wyjazdu są albańskie „Góry przeklęte”, dolina Vermosh, przejazd drogami SH 20, SH 21, Park Narodowy Theth.

 

Zobaczą również: Kanion rzeki Piva, Park Narodowy Durmitor i Zatokę Kotorską w Czarnogórze. Mostar i wodospady Kravitza (Bośnia), Sarajewo, przepłyniemy promem z Fierze do Koman.

 

Najnowsze informacje na temat wyprawy można znaleźć na blogu.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
Zobacz galerię

Moto Muminki

35
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści