-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Inne Mateusz Molik na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Sport250 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Inne

Mateusz Molik na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Sport250

Finał Pucharu Polski najniższej kategorii Sport250 na Kartodromie Bydgoszcz okazał się bardzo szczęśliwy dla zawodnika Rabin Racing Mateusza Molika. Po zaciekłej walce do samej mety i finiszu na drugim miejscu w ostatnim wyścigu sezonu, trzynastolatkowi udało się przeskoczyć swojego głównego rywala Marcina Zapertego o 1 punkt w końcowej tabeli. Po świetnym starcie z trzeciego pola zapracował na sukces jadąc szybkim i równym tempem, odpierając ataki rywala. Sukces młodego zawodnika jest tym większy, że dokonał tego w swoim debiutanckim sezonie w rywalizacji z seniorami.

Tomasz Rabiński (menadżer zespołu):


Zdecydowanie końcówka sezonu w wykonaniu Mateusza była bardzo imponująca dzięki pracy jaką wykonał pod skrzydłem swojego taty Jacka. Sukcesy na poprzedniej rundzie w Poznaniu oraz w równoległej serii wyścigowej Pit Bike bardzo go uskrzydliły i pozwoliły wreszcie uwolnić swój potencjał. Mocno wierzę w to, że przyszły sezon klasy 250cm3 może już należeć do niego, czego bardzo mu życzę. Należy także oddać wyrazy szacunku do naszego głównego konkurenta Marcina, który w swoim czwartym sezonie poczynił ogromny progres, a w walce z Matuszem wykazał się dużą dojrzałością. Na koniec oczywiście składam podziękowania wszystkim naszym partnerom za wsparcie, konkurentom za uczciwą rywalizację i wszystkim naszym kibicom za doping.

 

 

Mateusz Molik (Sport250):

 

Cieszę się przeogromnie z faktu, że wywalczyłem końcowe podium, bo jazda na dużym motocyklu po krętym torze kartingowym to dla mnie wielkie wyzwanie. Po pierwszym wyścigu wiedziałem, że muszę gonić i nawet na chwilę nie mogę odpuścić w ostatnim biegu. Na długo zapamiętam te czternaście okrążeń, na których Marcin próbował mnie zaatakować w ciasnych nawrotach. Pomimo dużego zmęczenia udało mi się odeprzeć wszystkie ataki i wpaść na metę tuż przed nim. Jestem szczęśliwy, że już po pierwszym moim sezonie w Pucharze Polski dostanę zaproszenie na Galę Mistrzów Sportu Motocyklowego. Dziękuję bardzo mojej mamie i siostrze, które tym razem pod nieobecność taty były ze mną w tym bardzo ważnym momencie mojej kariery. Dziękuję całej ekipie, a w szczególności Jackowi Steckiemu za obsługę, oraz wszystkim moim kibicom i przyjaciołom za nieustające wsparcie. 

 

Ostatnia odsłona zespołu w tym sezonie nastąpi w dniach 28-29 września, gdzie Kamil Barcik powalczy o awans w klasyfikacji generalnej klasy SSP300 w czeskim Moście.

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści