-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP Marc Marquez jest kosmitą: uratował lowside w złożeniu 70 stopni! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

Marc Marquez jest kosmitą: uratował lowside w złożeniu 70 stopni!

Marquez nie miał prawa uratować tego lowside'a, a jednak. Przy okazji osiągnął rekordowe złożenie, ale my go nie uznajemy.

Bracia Marquez najwyraźniej założyli się o najbardziej widowiskową akcję sezonu. Zaledwie tydzień temu młodszy Alex widowiskowo uratował się przed higsidem, a jego wysiłek okrzykniętry został "ratunkiem stulecia", przypomnijcie sobie to. Ale teraz Marc udowadnia, że to on jest starszym bratem. Zobaczcie widowiskowe zdjęcie:


 

W czasie treningów na GP Australii, Marc stracił przód w ciasnym, prawym zakręcie nr 10. To był pewny lowside. Zerknijcie jeszcze raz na zdjęcie - przecież nie miał szans, powinien rozłożyć się na asfalcie jak statystyczny Janusz po pracy na kanapie. Ale nie! Marquez ma bezpośrednie połączenie z innym wymiarem zrozumienia motocykla. Oparł się kolanem na asfalcie i tak długo wypychał motocykl w górę, starając się jednocześnie wyprostować kierownicę, aż przednie koło znowu złapało przyczepność. Zwróćcie też uwagę na czarną krechę spod przedniej opony... Gdyby nie film, nie uwierzylibyśmy.

 


(Jeżeli player nie działa, nagranie i tak musicie obejrzeć - na FB MotoGP.)

 

Przy okazji Marc Marquez ustanowił nowy rekord przechylenia motocykla. Osiągnął 70° złożenia.

 

No dobra... Ale nie. My tego nie kupujemy. Technicznie Marquez rzeczywiście nie przewrócił się, ale nie tylko wypadł z wyścigowej linii, ale także z asfaltu. My, jako rekord złożenia, wciąż uznajemy 66° Marqueza z lipca 2019 r. z GP Niemiec. Przy okazji przypominamy poprzedni rekord 65° Marqueza z czerwca 2019 r. I powiedzcie nam, że Marc Marquez jest normalnym człowiekiem...

 

Zdjęcie z 66° w wykonaniu Marca Marqueza:

 Film z 65° też w wykonaniu Marqueza:

 

 

 

 

 

 

 

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści