Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Mandaty za jazdę lewym pasem - policyjne BMW w akcji!!! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Mandaty za jazdę lewym pasem - policyjne BMW w akcji!!!

Jak się okazuje nowe, policyjne radiowozy BMW zaczynają pracować na siebie. W województwie śląskim rośnie liczba kierowców, którzy otrzymali mandat za jazdę lewym pasem...

Musisz to wiedzieć: Czy nagranie z policyjnego wideorejestratora jest dowodem wykroczenia? Czy przyjąć mandat za nagranie z kamery?

 

Polskie przepisy okręślają ruch jako prawostronny. W praktyce oznacza to, że jeśli nie wyprzedzamy, omijamy przeszkody, albo nie będziemy wykonywać manewru skrętu w lewo musimy poruszać się możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeśli prawy pas jest wolny należy jechać właśnie nim.

 

 

Długotrwałe poruszanie się pasem lewym lub środkowym, o ile prawy jest wolny może być podstawą do wystawienia mandatu nawet do wysokości 500 zł.

 

Boleśnie przekonali się o tym kierowcy autostrad A1 i A4, które przebiegają przez wspomniane województwo Śląskie. Na szczęście przeciętne mandaty były wystawiane na dużo niższą kwotę, czyli ok 50 zł.

 

Przeczytaj koniecznie: Policyjna samowolka? Za co możesz stracić prawo jazdy...

 

Więcej o motocyklach BMW

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści