Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP MV Agusta zmienia zdanie - możliwy powrót Fenatiego do Moto2! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

MV Agusta zmienia zdanie - możliwy powrót Fenatiego do Moto2!

We włoskiej prasie pojawiła się informacja, że związany z MV Agustą team Forward Racing może anulować swoją decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Romano Fenatim. Wygląda na to, że talent tego zawodnika znaczy dla ekipy więcej, niż wcześniejsze medialne deklaracje.

Niebezpiecznym zachowaniem Romano Fenatiego w czasie GP San Marino żyje od września całe środowisko wyścigowe. Na włoskiego zawodnika, który przy ponad 200 km/h złapał za klamkę hamulca Stefano Manziego, spadły wtedy prawdziwe gromy. Błyskawicznie wyleciał ze swojej ekipy Marinelli Snipers, licencję cofnęła mu też włoska federacja wyścigowa. Najgorsze było jednak zerwanie przyszłorocznego kontraktu z powracającą do MotoGP MV Agustą, który mógł być dla Fenatiego trampoliną do wielkiej kariery.

 

 

Od całej sprawy minęło już sporo czasu i emocje zdążyły opaść. Fenati przeprosił rywala, który te przeprosiny przyjął. Włoska federacja pozytywnie rozpatrzyła odwołanie i skróciła zakaz startów do lutego 2018. Oznacza to, że Romano Fenati może zacząć kolejny sezon jako pełnoprawny zawodnik.

 

Co więcej, szefostwo MV Agusty, które pożegnało się z Włochem w bardzo ostrych słowach, zdaje się radykalnie zmieniać front. Okazuje się, że aktualnie jest zainteresowane ponowną umową z Fenatim. To jednak piekielnie zdolny zawodnik, a danie mu kolejnej szansy mogłoby nawet nieźle wyglądać pod względem PR-owym. Nie mówiąc o tym, że skorzystanie z jego umiejętności będzie teraz tańsze niż kiedykolwiek. Ostateczną decyzję teamu MV Agusta Forward poznamy już niedługo.

 

Więcej o motocyklach MV Agusta

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści