Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe MV Agusta Superveloce 800 - pocisk w stylu retro Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

MV Agusta Superveloce 800 - pocisk w stylu retro

Stylistyka retro jest obecnie bardzo popularna, ale nieczęsto możemy oglądać obudowane motocykle sportowe w tym klimacie. Jednym z nich jest zaprezentowana właśnie MV Agusta Superveloce 800, która trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Na targach EICMA 2018 MV Agusta pokazała koncepcyjny model Superveloce 800, zbudowany na bazie F3 800. Stylistyka maszyny ma przypominać motocykle wyścigowe z lat 60. i 70. XX wieku.

 

Ramę i silnik osłonięto przepiękną owiewką o łagodnych liniach, zwieńczoną okrągłą lampą LED świecącą na żółto. Tył również jest zaokrąglony i zakończony małym, okrągłym światłem. Nowoczesnym akcentem jest natomiast kolorowy wyświetlacz TFT z dedykowaną grafiką.

 

 

Technicznie motocykl jest bardzo zbliżony do sportowego F3. Trzycylindrowy silnik o pojemności 798 cm3 generuje ok. 150 KM. Przesunięto nieco tłumiki, dwa z nich znajdują się po prawej stronie motocykla, jeden po lewej, co również nawiązuje do dawnych maszyn wyścigowych MV Agusta.

 

Koniec prac nad Superveloce 800 i wprowadzenie go do produkcji seryjnej planowane jest na drugą połowę 2019 roku.

 

 

Więcej o motocyklach MV Agusta
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści