Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Lee Parks - pełna kontrola Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Lee Parks - pełna kontrola

Instruktorzy doskonalenia techniki jazdy uważają, że to jedna z najlepszych książek pokazujących, jak jeździć na motocyklu i poprawiać umiejętności. Pełna kontrola powraca na polski rynek, by dać ci szansę udoskonalenia techniki, wypracowania własnego stylu jazdy, chwili zapomnienia o prawach natury i przedłużenia sezonu.

„Eliminując strach, eliminujemy bariery uczenia się” - pisze Lee Parks. Dobrze wiedzą o tym Marquez, Rossi, Lorenzo, Dunlop, McGuinness, a nawet pewny siebie Martin i wszyscy inni znani zawodnicy.

 

Okładka książki:

Obiekt pożądania

Wchodzisz w zakręt.  Oglądają się za tobą przechodnie. Uśmiecha się do ciebie ładna dziewczyna. Chcesz poprawić włosy, jak ten gość w reklamie. Ups, leżysz. Zapomniałeś, że na głowie masz kask i odjąłeś gaz.


A teraz pomyśl sobie, że wchodzisz w  ten sam zakręt. Przechodnie oglądają się za tobą nie z racji dźwięku dobywającego się z wydechu, ale dlatego, że jadąc, wyglądasz świetnie, tworzysz jedność z motocyklem i to magnetyzuje przechodniów jak uśmiech Mony Lisy. Składasz się jak Marc Marquez – kobiety odwracają wzrok od swoich odbić w szybach witryn sklepowych, mężczyźni przestają oglądać sylwetki kobiet przeglądających się w wystawowych szybach, świat wokół ciebie zamiera. Wszystkie oczy zwrócone są w twoim kierunku. Przejeżdżasz zakręt i oddalając się, stajesz się dla nich już tylko obiektem pożądania.


Czego zabrakło w pierwszej sytuacji? No jasne, umiejętności. Jak je nabyć? Zacznijmy od tego, że najpierw musisz przyjąć do wiadomości i mieć świadomość, że coś robisz źle. Wcale nie oznacza to, że jesteś słabym motocyklistą. Wręcz przeciwnie – już jesteś o 5 km/godz. szybszy niż inni.

Picasso wśród


motocyklistów

Nie chcesz doskonalić umiejętności? Masz problem z odwagą – pisze Lee Parks w książce Pełna kontrola, którą właśnie wznawia Wydawnictwo Buk Rower.
Każdy ceniony artysta, zanim wytworzy swój indywidualny styl, musi zgłębić technikę. Zanim staniesz się wirtuozem motocykla, sprawdź i poczuj, co się z nim dzieje w trakcie jazdy. Poznawaj siebie i swoje reakcje. Jeśli jesteś otwarty na poszerzanie świadomości, to jesteś też dokładnie w tym samym miejscu, co kiedyś twoi motocyklowi idole. Biorąc do ręki Pełną kontrolę Lee Parksa możesz być pewien, że robisz wielki krok, by wybić się ze swoimi umiejętnościami ponad przeciętną.

 

Nieustraszeni


pogromcy asfaltu

Twoja praca z Parksem zaczyna się od kwestii podstawowych. Najpierw poznajesz konstrukcję swojego rumaka i dowiadujesz się, co wpływa na jego dynamikę. Potem przechodzimy do konstrukcji jeźdźca – poznajesz, czym jest granica strachu i jak przebiega proces uczenia się. Dowiadujesz się, jak ważna jest koncentracja i czym jest motocyklowe zen. Po zgłębieniu twojej psychiki, rozpoczynamy podróż po ciele i poszczególnych elementach składających się na technikę jazdy – operowanie gazem, skręcanie czy hamowanie. A kiedy już dowiesz się, jak wybrać odpowiedni dla siebie tor jazdy i jak skrócić drogę hamowania, Parks podpowie ci, co zmienić w motocyklu, by dostosować go najlepiej do swoich potrzeb.


Skonfigurowałeś motocykl? Skonfiguruj siebie – utrzymaniu ciała w dobrej kondycji, bezpiecznej odzieży motocyklowej i bezpiecznemu ćwiczeniu poświęcona jest ostatnia część książki. Całość składa się na jedną z ważniejszych lektur w twoim motocyklowym życiu.


Parks proponuje, by każde ćwiczenie zaczynać przy mniejszej prędkości, a w miarę, jak ćwiczenie zacznie ci wychodzić, możesz zwiększać prędkość. Być może nie jest to odkrycie na miarę Kolumba, ale kiedy już usiądziesz za kierownicą zobaczysz, że warto o tym pamiętać. 

 

Pierwsze wydanie książki Parksa sprzedało się w 75 tysiącach egzgemplarzy na całym świecie. Ksiażka jest dostępna na stronie Wydawnictwa Buk Rower w promocyjnej cenie 34,90. Cena katalogowa: 49,90. 

Rekomendacje

“W waszych rękach jest książka, która w jasny i przystępny sposób przybliża zjawiska, jakie zachodzą w motocyklu i naszym organizmie podczas jazdy, co poprawia nie tylko płynąca z niej przyjemność, ale także bezpieczeństwo. Lee Parks tłumaczy tajniki techniki jazdy w sposób, który nie tylko zachwyca celnością spostrzeżeń, ale zmusza do zastanowienia nad tym, co sami robimy na drodze, dosiadając motocykla. Polecam.”

- Tomek Kulik, instruktor motocyklowy, redaktor merytoryczny książki Pełna kontrola.

Pełna Kontrola to moim zdaniem doskonały podręcznik dla każdego motocyklisty. Osobiście polecam ją każdemu – tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę na dwóch kółkach, ale również tym, którzy mają za sobą wiele kilometrów i chcą doskonalić swoją technikę jazdy motocyklem. Szczególnym uznaniem darzę rozdział Właściwe podejście zachęcając każdego, aby rozpoczynał czytanie tej lektury właśnie od tego fragmentu. Pełną kontrolę uważam, za doskonałą kompilację takich pozycji jak Motocyklista doskonały, Przyspieszenie czy Strategie uliczne. Warto też podkreślić fakt, iż Lee Parks stara się tłumaczyć techniki jazdy na motocyklu prostym, przystępnym językiem.

- Marcin Kukawka, instruktor nauki i techniki jazdy, HigH Szkoła Jazdy - szkoleniemotocyklowe.pl

O autorze

Lee Parks bierze udział w wyścigach motocyklowych na całym świecie, odkąd skończył czternaście lat. Ma na swoim koncie mistrzostwo w WERA i wicemistrzostwo w AMA 125GP. Znakomity pisarz, redaktor, fotograf i instruktor jazdy. W latach 1995–2000 zrobił sobie przerwę w wyścigach i otworzył szkołę jazdy Advanced Riding Clinic, która cieszy się dużym uznaniem. Kolejnym krokiem było stworzenie Lee Parks Design zajmującej się z powodzeniem projektowaniem rękawic motocyklowych.

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści