-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike Lascorz zagrożony kalectwem? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

Lascorz zagrożony kalectwem?

Niestety fanów Joana Lascorza, który uległ wczoraj wypadkowi podczas treningu, czekają niezbyt dobre wieści – zawodnik Kawasaki odniósł bardzo poważne obrażenia.

Niestety fanów Joana Lascorza, który uległ wczoraj wypadkowi podczas treningu, czekają niezbyt dobre wieści – zawodnik Kawasaki odniósł bardzo poważne obrażenia.

Na skutek wypadku, o którym pisaliśmy wczoraj, młody Hiszpan odniósł obrażenia, wśród których najpoważniejszym było złamanie kręgów na odcinku szyjnym. Niestety – choć trwająca 6 h operacja ich scalenia powiodła się – okazało się, że uszkodzeniu uległ także rdzeń kręgowy. Nadal nie wiadomo, w jak dużym stopniu uszkodzenie zagraża sprawności zawodnika. Na dziś zaplanowano kolejne badania m.in. tomograficzne, które mają dać pełniejszy obraz, jednak lekarze nadal mówią o zagrożeniu życia Lascorza i nie wypowiadają się wiążąco na temat jego przyszłości. Przy tak poważnych skutkach wypadku, niczym wydają się dodatkowe obrażenia barku czy złamanie obojczyka, które również dotknęło Hiszpana.

Choć włoskie media wydały już wyrok, twierdząc, że zawodnik zostanie sparaliżowany od szyi w dół, dopóki wciąż nie ma oficjalnych informacji na temat stanu zdrowia Joana Lascorza, wciąż mamy nadzieję, że wróci on do pełnej sprawności.
 

Tagi

...
oceń ten materiał:
Lascorz zagrożony kalectwem? Joan Lascorz.
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści