-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Lamborghini Diablo skasowane tuż po zakupie... [VIDEO] Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Lamborghini Diablo skasowane tuż po zakupie... [VIDEO]

Prawdziwy diabeł, potwór, postrach szos, supersamochód o motocyklowych osiągach produkowany w latach 1990-2000 – legendarne Lamborghini Diablo, czyli marzenie życia wielu z nas, obiekt pożądania z plakatów. Szczęśliwy Australijczyk spełnił swoje sny i zakupił 500-konne monstrum. Do domu jednak po zakupie nie dojechał…

Moc 5,7 litrowego silnika V12 wynosząca 500 KM przenoszona, bez pomocy żadnych systemów elektronicznych, na tylną oś tego super auta okazała się zbyt duża dla Australijczyka, który właśnie nabył ten unikatowy pojazd. Wartym ponad 500 000 dolarów samochodem nie nacieszył się zbyt długo, gdyż na zakręcie drogi w południowych przedmieściach Sydney wypadł z drogi.

 

 

Lamborghini Diablo dostało ABS dopiero w 1998 roku, a i wtedy o kontroli trakcji można było tylko pomarzyć. Sprawia to, że osoba, która nawet jest wprawiona w kierowaniu najnowszych supersportowych bolidów, legitymujących się jeszcze większą mocą, będzie miała nie lada problem z zapanowaniem nad takim potworem w wersji „saute”.

 

Wielka szkoda, że taka legenda została zniszczona. Mamy jednak nadzieję, że zamiast przerobić go na żyletki, pojazd ten trafi do Polski, gdzie zyska drugą, bezwypadkową młodość i jeszcze pojedzie ponad 300 km/h.

 

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści