LRP, Pazera Racing i Wójcik FHP w Poznaniu - Motogen.pl

Wójcik FHP YART Racing Team

Bartek Wiczyński dwukrotnie w klasie Superstock 1000, Daniel Blin dwukrotnie w Stocksport 300, a Szymon Strankowski w Superstock 600.

Motocykliści ekipy Wójcik FHP YART Racing Team rozpoczęli sezon od całej serii zwycięstw na torze w Poznaniu. Pierwsza, podwójna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i międzynarodowej serii Alpe Adria zakończyła się spektakularnym sukcesem zawodników Wójcik FHP YART Racing Teamu.

Bartek Wiczyński wygrał oba wyścigi klasy Superstock 1000 po dwóch zaciętych pojedynkach z zespołowym kolegą Adrianem Paskiem, który w sobotę dołączył do niego na drugim stopniu podium. 16-letni Daniel Blin dwukrotnie triumfował w rywalizacji klasy Stocksport 300, a Szymon Strankowski w sobotę był niepokonany w kategorii Superstock 600, dzień wcześniej triumfując także w pierwszym wyścigu w klasyfikacji mistrzostw Polski.

Na podium WMMP na torze w Poznaniu stawali także Marek Szkopek w klasie Supersport i Marcin Walkowiak w kategorii Superbike.

LRP Poland

Reprezentujący barwy polskiej ekipy LRP Poland Czech Michał Sembera stanął na podium otwierającego sezon motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 1000 wyścigu na torze w Poznaniu. Aktualny drugi wicemistrz Polski klasy Superbike dołączył w tym roku do polskiego zespołu, rozpoczynając zmagania od trzeciego miejsca w klasyfikacji WMMP w piątkowym wyścigu.

Dzień później Czech finiszował na czwartej pozycji, umacniając się w czołówce generalki. Jednocześnie Sembera zajął także wysokie, piąte i siódme miejsce w klasyfikacji międzynarodowej stawki Alpe Adria, która w ten weekend ścigała się w Poznaniu razem z WMMP.

Solidny debiut w barwach LRP Poland zaliczył także Grzegorz Hanuszewicz. Zdobywca Puchar Polski Rookie 1000 sprzed dwóch lat w piątek finiszował tuż za podium WMMP klasy Superstock 1000, a w sobotę był piąty, jednocześnie punktując także w Alpe Adria dzięki dziewiątej i jedenastej pozycji. Barwy LRP Poland w klasie Superbike reprezentowali na motocyklach BMW S1000RR i oponach Pirelli jeżdżącym menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski oraz były mistrz Polski Tomasz Serafin. Podczas gdy Lewandowski dwukrotnie finiszował na szóstej pozycji w klasyfikacji WMMP, punktując także w Alpe Adria, Serafin kończył wyścigi odpowiednio na dziewiątym i ósmym miejscu w stawce mistrzostw Polski. Niestety obu wyścigów Pucharu Polski Rookie 1000 nie ukończył doświadczony Dariusz Muszyński.

Pazera Racing

Zaledwie trzy tygodnie po nabawieniu się poważnej kontuzji Paweł Szkopek wygrał oba wyścigi pierwszej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike na torze w Poznaniu. Zawodnik ekipy Pazera Racing triumfował także w sobotnich zmaganiach międzynarodowej serii Alpe Adria.

Dziesięciokrotny mistrz kraju i obrońca tytułu do Poznania przyjechał zaledwie trzy tygodnie po groźnym wypadku podczas testów na Słowacji, choć lekarze zalecali mu przynajmniej sześciotygodniowy odpoczynek. Mimo złamanej łopatki, uszkodzonego biodra i miednicy, reprezentant zespołu Pazera Racing przez cały weekend narzucał na swojej Yamasze R1 bardzo szybkie tempo.

W piątkowym wyścigu Szkopek finiszował na drugiej pozycji w międzynarodowej stawce Alpe Adria, ustępując tylko znanemu z mistrzostw świata Czechowi Karelowi Hanice i jednocześnie wygrywając w klasyfikacji mistrzostw Polski. W sobotę obrońca tytułu nie miał już sobie równych, pokonując polskich oraz zagranicznych rywali i sięgając po spektakularne zwycięstwo. Jego zespołowy kolega, Piotr Prendota oba wyścigi ukończył na siódmej pozycji w stawce WMMP.

Dwukrotnie na drugim stopniu podium mistrzostw Polski klasy Superstock 600 stanął także ubiegłoroczny drugi wicemistrz Patryk Pazera, który w pierwszym wyścigu rozminął się z wygraną o zaledwie jedną dziesiątą sekundy. Świeżo upieczony maturzysta zajął także odpowiednio piąte i czwarte miejsce w klasyfikacji Alpe Adria. Podczas gdy kontuzja ścięgna w prawej dłoni wyeliminowała z rywalizacji w klasie Superstock 1000 Rafała Dzikiego-Seredę, w Pucharze Polski Rookie 600 odpowiednio na siódmym i ósmym miejscu finiszował debiutujący na torze Paweł Machij.

Druga runda połączonych serii WMMP i Alpe Adria odbędzie się w ostatni weekend czerwca na torze Slovakiaring na Słowacji.