-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy skór motocyklowych Kurtka motocyklowa Modeka Wing - nie ma róży bez kolców Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Kurtka motocyklowa Modeka Wing - nie ma róży bez kolców test, opinie i oceny

Modeka Wing to jedna z najciekawszych kurtek, jakie pojawiły się w ostatnich latach w ofercie niemieckiego producenta. Na papierze przemawiają za nią atrakcyjna cena, atrakcyjny wygląd i funkcjonalność. Jak kurtka sprawdza się w praktyce? Tego dowiecie się już za chwilę.

Sprytne kieszenie

Komfort podróżowania oceniam na bardzo dobry z minusem. Kurtka nie posiada wentylacji jako takiej, ale jednocześnie w cieplejsze dni nie gotowałem się w niej. Podpinka w stu procentach robi robotę i przejechanie nawet 200 kilometrów w chłodniejszy dzień nie skończy się spędzeniem tygodnia pod kołdrą z siatką leków obok łóżka. Skoro jest taka wygodna i można się w niej wypuścić w dalszą podróż, to pewnie zastanawiacie się, za co jest ten minus. Otóż problem leży w ochraniaczach łokci. Są one sztywne, dość wąskie i „drapią” nad łokciami. Po dłuższej przejażdżce miałem widoczne podrażnienia skóry, a w trakcie jazdy oczywiście to drapanie powodowało dyskomfort. Jeżeli więc jeździlicie na motocyklu, na którym ręce macie w miarę wyprostowane, to ochraniacze łokci mogą stanowić problem. Przydałoby się wymienić je na bardziej płaskie i elastyczne.

 

Kurtka Modeka Wing

 

Moją ulubioną „częścią programu” w przypadku kurtki Modeka Wing są kieszenie umieszczone na wysokości klatki piersiowej. Kręcąc się po mieście można do jednej włożyć telefon, a do drugiej dokumenty, gotówkę i kartę płatniczą - jednymi słowy wszystko macie pod ręką bez konieczności rozpinania kurtki.

Dobrze, niedrogo i stylowo

Modeka Wing to bardzo dobry produkt, który wymaga lekkiego dopracowania. Gdyby producent poprawił kwestię spinania ze spodniami lub lekko wydłużył kurtkę, a także zmienił standardowo dołączane ochraniacze na bardziej elastyczne i płaskie, to kurtka byłaby idealna. Z racji boomu na vintage podobne produkty innych producentów potrafią być nawet o 1000 złotych droższe. Dodatkowo Modeka Wing pomimo miejskiego rodowodu pozwala również na wypuszczanie się za miasto.
 

PLUSY MINUSY

- Atrakcyjny wygląd

- Bardzo dobre wykonanie

- „Luźna” skóra bawola

- Kieszenie zewnętrzne na klatce piersiowej

- Podpinka ocieplająca

- Atrakcyjna cena

- Ochraniacze łokci powodują dyskomfort

- Jest nieco za krótka

- Zdarza się jej podnosić do góry w trakcie jazdy

- Wymusza stosowanie krótkich rękawic

 

Autor: Wojciech Grzesiak

Strony:

Zobacz galerię

Kurtka motocyklowa Modeka Wing

9
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści