Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy na trzy miesiące Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Znany polski rajdowiec, wielokrotny mistrz polski, mistrz europy, uczestnik rajdów Dakar oraz miłośnik motocykli Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na terenie powiatu kłodzkiego. Znany rajdowiec został zatrzymany przez policję, która zauważyła pojazd poruszający się w ich opinii zdecydowanie za szybko. Pomiar na długim odcinku wykazał średnią prędkość 113 km mimo, że w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

 

Kierowcę zatrzymano, stracił zgodnie z obowiązującymi przepisami prawo jazdy na trzy miesiące. Hołowczyc odmówił przyjęcia mandatu; w takiej sytuacji policjanci zobowiązani są do przekazania sprawy do sądu.

Jak sam zainteresowany skomentował na swoim facebookowym profilu: "Sytuacja w zasadzie banalna. Jedziemy sobie razem z Maćkiem Wisławskim do Polanicy na spotkanie z klientami pewnego dużego banku. Dojeżdżamy do Nowej Rudy, wspominając sobie nasze niegdysiejsze zwycięstwa odniesione tych okolicach. Jechaliśmy spokojnie, raczej nie szybciej niż 100 km/h" podaje. Następnie wspomniał o rozmowie z policjantami: "Być może zasłoniła nam go wymijana chwilę wcześniej ciężarówka albo po prostu zagadaliśmy się. Tak, czy owak nie jechaliśmy nadzwyczaj szybko, raczej relaksowo"

Przypominamy, że to nie pierwsza styuacja, w której wybitny rajdowiec ma problemy z ograniczeniami prędkości. W 2013 roku na krajowej siódemce został zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości o 114 km/h.

Źródło: tvn24.pl

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści