-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju K2 Janusza Świtaja już w przyszłą sobotę Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

K2 Janusza Świtaja już w przyszłą sobotę

Motocykliści będą dopingować Janusza Świtaja, gdy wraz z siedmioma niepełnosprawnymi osobami wyruszy na swoje prywatne K2.

Motocykliści będą dopingować Janusza Świtaja, gdy wraz z siedmioma niepełnosprawnymi osobami wyruszy na swoje prywatne K2.

Już w najbliższą sobotę, 12 maja, w samo południe na krakowskim Kopcu Kościuszki odbędzie się niezwykłe wydarzenie – wyprawa na „własne K2”. Osiem osób symbolizujących prawdziwy ośmiotysięcznik i Kopiec, którego szczyt jest nieosiągalny dla wielu niepełnosprawnych – tak w skrócie można przedstawić wyprawę, którą poprowadzi Janusz Świtaj. Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Janusz został sparaliżowany w roku 1993 w wyniku wypadku motocyklowego. Dzięki Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" odnalazł sposób na życie i realizuje się, pomagając osobom niepełnosprawnym. To właśnie on jest pomysłodawcą wyprawy, której ambasadorką została himalaistka Kinga Baranowska. Wyjście na "własne K2" to długo niespełnione marzenie sparaliżowanego motocyklisty, gdy jego codziennością po wypadku stało się łóżko, pokój i częste wspomnienia Kopca Kościuszki. Realizacja marzenia nastąpi już w tę sobotę, 12 maja, o godzinie 12.00.

Szczególnie ciepło witani pod Kopcem będą wszyscy motocykliści, którzy pojawią się w Krakowie, by dopingować Janusza i jego ekipę. Bezpłatne wejście na Kopiec możliwe będzie po zejściu wyprawy.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie Fundacji Mimo Wszystko, a także na profilu Janusza Świtaja na Facebooku.
 

Tagi

...
oceń ten materiał:
K2 Janusza Świtaja już w przyszłą sobotę W sobotnie południe 12 maja...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści