-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocross James Stewart wykluczony z rywalizacji w sezonie 2015! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Motocross

James Stewart wykluczony z rywalizacji w sezonie 2015!

Wielokrotny mistrz AMA Supercross James Stewart nie weźmie udziału w zmaganiach sezonu 2015! Został on wykluczony z rywalizacji przez FIM w związku z aferą dopingową.

Przypomnijmy, że sprawa ciągnie się od ośmiu miesięcy, gdy po zawodach Seattle wykryto amfetaminę w jego krwi. Zabroniona substancja pochodziła z przepisanego Stewartowi przez lekarza leku o nazwie „Aderall”, jednak FIM podjęło decyzję o dyskwalifikacji tego zawodnika w nadchodzącym sezonie wyścigowym.

 

Zobacz też: Stewart zawieszony po kontroli antydopingowej

 

Zespół Suzuki i Yoshimura Racing deklarują pomoc i wsparcie Jamesowi w tych trudnych chwilach.

 

Po otrzymaniu noty od FIM Stewart powiedział:
„Jestem bardzo rozczarowany i planuje złożyć apelacje! Uważam, że jest to niewspółmierna i stanowczo zbyt surowa kara. W szczególności, że otrzymałem zgodę na starty od WADA i USADA. Oby dwie te instytucje stwierdziły, że nie oszukiwałem! Jestem zdruzgotany i jest mi przykro, że została w to zaangażowana cała moja rodzina, mój zespół, moi sponsorzy i przede wszystkim kibice. W ciągu najbliższych tygodni opowiem całą historię, abyście mogli zrozumieć, przez co przechodzę. Dziękuje wszystkim za nieustające wsparcie.”

Więcej o motocyklach Suzuki
...
oceń ten materiał:
James Stewart zawieszony na sezon 2015 James Stewart
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści