-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy motocykli - recenzje, opinie, zdjęcia i komentarze Jak przyspieszają stodwudziestkipiątki?! [wideo] Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Jak przyspieszają stodwudziestkipiątki?! [wideo] test, opinie i oceny

W naszych redakcyjnych testach co tydzień pojawia się jakaś stodwudziestkapiątka. To niesamowite, jak bardzo różnią się dynamiką ich silniki. Dlatego też odpaliliśmy serię filmów „Jak one przyśpieszają”, gdzie będziemy badać, ile poszczególne modele potrzebują, by rozpędzić się do dozwolonej w mieście 50-tki, ile do 80 km/h oraz do setki – o ile w ogóle rozwijają taka prędkość.

W sierpniu 2014 roku nowelizacji uległy przepisy. Od tego czasu motocyklami (bądź skuterami) o pojemności skokowej do 125 ccm, bez zdobywania dodatkowych uprawnień, mogą podróżować kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B przez co najmniej 3 lata. Ta zmiana dała bardzo mocny impuls dla producentów jednośladów, którzy zaczęli poszukiwać sposobów, pozwalających przyciągnąć nowych klientów. Poszerzyli oni swą ofertę produktową, bądź zmodyfikowali dostępne wcześniej w ofercie modele. W konsekwencji, w pierwszej połowie roku udział sprzedaży tych motocykli wyniósł aż 72,5%. Przed rokiem było to tylko 22,8%! Wszystkich zarejestrowanych nowych 125-tek w 2015r jest 10 024, czyli ponad 9 razy więcej niż przed rokiem! 

 

Ale do rzeczy, bo większość z Was jest zainteresowana liczbami, ale wyłącznie tymi, które pojawiają się na blacie licznika Waszych sprzętów. Stąd też pomysł na ten cykl. Zdajemy sobie sprawę, że nasze pomiary nie będą prowadzone w warunkach laboratoryjnych i mogą trochę odbiegać od rzeczywistości. Chcemy Wam jednak przybliżyć, co dany szpej może, a co go ogranicza. Dawajcie swoje komentarze, przemyślenia, opinie w szczególności jeśli użytkujecie dany model. Zapraszamy do dyskusji. 

 

Na pierwszy ogień idzie Honda CB125F o mocy 10,6 KM. Zgrabny naked za 10 tysięcy. Podajemy cenę, gdyż wydaje nam się ona całkiem istotna, gdy będziemy porównywać między sobą sprzęty i przyglądać się temu co one oferują.  

 

 

Kliknij tutaj lub w obrazek, aby pobrać katalog motocykli i skuterów 125

 

Pliki do pobrania

motogen_katalog_125.pdf
Katalog motocykli i skuterów 125

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
Oceń ten materiał:
Jak przyspieszają stodwudziestkipiątki?! [wideo] CB125F
Jak przyspieszają stodwudziestkipiątki?! [wideo] - fot. 2 CB125F
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści