Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Inżynieria ruchu: sposoby na korki komunikacyjne w mieście Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Inżynieria ruchu: sposoby na korki komunikacyjne w mieście

Duża ilość pojazdów oraz niewielka przepustowość węzłów komunikacyjnych to przepis na korki. Można je rozwiązać w różny sposób. Najprostszym jest ograniczenia w ruchu (opłaty bądź zakaz wjazdu). Mniej popularnym i wiążącym się z większym nakładem kosztów ale dużo skuteczniejszym i dojrzalszym sposobem jest optymalizacja sterowania ruchem drogowym: zintegrowane sterowanie ciągiem skrzyżowań, sygnalizacje akomodacyjne, zmiany priorytetu kierunku jazdy w zależności od pory dnia itp. Na poniższym filmie zobaczycie, jak można znacznie zwiększyć przepustowość węzła komunikacyjnego za pomocą zmiany jego kształtu.

Oczywiście wymaga to zwiększonej ilości miejsca, nakładu kosztów ale w wielu wypadkach znacznie skróci czas i koszty przejazdu a co za tym idzie emisję spalin. Swoją drogą, jak ma się do tego większość polskich dróg? Czy naszym inżynierom brakuje kreatywności, czy blokadą są koszty budowy takich rozwiązań?

 

PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści