IOM TT 2014: Wtorkowe treningi - Anstey znów najszybszy - Motogen.pl

Sesja klasy Sidecar była skrócona i została przerwana czerwoną flagą właśnie przez wspomniany wcześniej wypadek. Pechową załogą był duet Nev Jones i Milan Vorel, którzy wypadli z trasy na pierwszym okrążeniu. Vorel został zabrany helikopterem do szpitala z podejrzeniem złamań. Szczęścia nie miała również załoga w skłądzie Molyneux i Farrance, którzy triumfowali w poniedziałkowych treningach. Ich sprzęt uległ awarii już na wyjazdowym okrążeniu. Pod ich nieobecność najszybsi byli John Holden i Andy Winkle z czasem 20:03.328 i średnią prędkością 181,657 km/h.

Dla klasy Lightweight wtorkowe treningi były pierwszymi podczas tegorocznej edycji Tourist Trophy. Najszybszy był Ivan Lintin z czasem 19:17.982 i rednią prędkością 188,771 km/h. Będący na drugim miejscu Keith Amor miał czas gorszy od Lintina o niecałe 18 sekund.

W klasie Supersport tym razem najszybszy był Lee Johnston z czasem 18:17.131 i średnią prędkością 199,241 km/h. Jednocześnie pobił on o ponad pół sekundy poniedziałkowy wynik Gary’ego Johnsona. Johnson tym razem był drugi z czasem gorszym o 2 sekundy. Na trzeciej pozycji pojawił się kolejny zawodnik jadący na motocyklu marki Triumph – Michael Rutter, ale nie udało mu się zejść z czasem poniżej 18:20.000. William Dunlop znalaz łsię na czwartym miejscu, Guy Martin – na szóstym, Michael Dunlop – na ósmym, a John McGuinness – na dziewiątym.

W klasie Superstock zawodnicy podkręcili czasy i dwóch z nich zeszło poniżej 18 minut. Tym razem najszybszy był James Hillier na Kawasaki z wynikiem 17:55.922 i średnią prędkością 203,168 km/h. Tym samym poprawił on o ponad 25 sekund poniedziałkowy rezultat Michaela Dunlopa. Dunlop z kolei był drugi z czasem 17:59.370. Tylko ci dwaj zawodnicy zeszli poniżej 18 minut. Na trzecim miejscu znalazł się Michael Rutter, który również jedzie na motocyklu BMW. Czwarty był Bruce Anstey, a piąty – John McGuinness. Podczas sesji niegroźnemu wypadkowi uległ austriacki zawodnik Horst Saiger.

W Superbike ponownie najszybszy był Bruce Anstey. Tym razem wykręcił czas 17:18.000, a średnia prędkość wyniosła 210,598 km/h. Tym samym poprawił on swój poniedziałkowy wynik o 17.544 sekundy. Drugi ponownie był John McGuinness. Jego strata do Ansteya wyniosła prawie 12 sekund. Trzeci czas należał do Guya Martina, który opuścił poniedziałkowe treningi z powodu awarii silnika. Czwarte i piąte miejsce zajęli kolejno Michael Dunlop i Michael Rutter jadący na BMW. William Dunlop ukończył treningi na siódmym miejscu, a pierwszą dziesiątkę zamknął Ian Hutchinson.

Autor: Wojciech Grzesiak