Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Relacje III Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan – relacja Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Relacje

III Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan – relacja

Ponad 200 motocykli jednej marki zebranych w jednym miejscu. Potężna dawka muzyki – od bluesowej do punkowej. Długa na kilkaset metrów parada motocykli. A do tego uśmiech na twarzach dzieci potrzebujących pomocy. Tak w dużym skrócie wyglądał III Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan.

Ponad 200 motocykli jednej marki zebranych w jednym miejscu. Potężna dawka muzyki – od  bluesowej do punkowej. Długa na kilkaset metrów parada motocykli. A do tego uśmiech na twarzach dzieci potrzebujących pomocy. Tak w dużym skrócie wyglądał III Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan.


Już po raz trzeci niewielka wieś Fijałkowo koło Przasnysza stała się najważniejszym miejscem na mapie Polski dla każdego właściciela Vulcana. W tym roku zlot trwał dłużej niż w latach poprzednich dzięki temu, że odbywał się w długi czerwcowy weekend. Już od czwartku więc Fijałkowo przeżywało prawdziwą erupcję mocy serwowaną przez serca maszyn, których pojemności zaczynają się od skromnych, ale energicznych 454 ccm, a kończą na dwulitrowych gigantach.


Oficjalnie zlot otwarty został w piątkowe popołudnie. Krzysiek "Yamak" Bandurski, prezydent organizującego imprezę Vulcaneria Club, nie miał jednak łatwego zadania. Ledwo zdążył wypowiedzieć zdanie: "Bawcie się dobrze, Vulcanerię 2012 uważam za rozpoczętą", a już spora część motocyklowej braci ruszyła do specjalnie przygotowanej sali obejrzeć mecz Polska–Grecja, inaugurujący Euro 2012... i dalej tego tematu nie ma co ciągnąć. Już po meczu na scenie pojawiły się dwie legendy polskiej sceny bluesowej – Kasa Chorych i Why Ducky.


Najważniejszym dniem Vulcanerii tradycyjnie była sobota, zaś najważniejszym wydarzeniem tego dnia – parada motocykli i wizyta w Świetlicy Promyk Jutrzenki w Przasnyszu. Vulcaneria Club od trzech lat wspiera przebywające tu dzieci z rodzin potrzebujących pomocy. Najważniejszym prezentem, który motocykliści im dają, jest możliwość przejechania się na Vulcanach specjalnie z tej okazji zamkniętą przez policję ulicą. Po ponad godzinnym przystanku kolumna ruszyła z powrotem do Fijałkowa, zatrzymując się jeszcze w komendzie straży pożarnej, gdzie odbył się pokaz akcji ratowniczej.


Dzień zakończyły zabawy, konkursy oraz licytacja dla Kacperka z Żelechowa (www.pomagamy-kacprowi.pl). Chociaż sobotni wieczór był ostatni dla uczestników zlotu, to nie należał do spokojnych. To, co działo się na scenie i pod nią dzięki kapeli V8 i gwieździe wieczoru Sexbombie, przejdzie do historii zlotów.


Na koniec jeszcze ciekawostka – środowisko właścicieli motocykli Kawaski Vulcan jest bardzo dobrze zorganizowane dzięki m.in. dzięki organizacjom takim jak Vulcan Riders and Owners Club oraz Vulcan Riders Association. W tym roku Vulcaneria Club gościł przedstawcicieli VRA z Czech i Słowenii. Z Niemiec przyjechała delegacja Vulcanier Germany. A prosto z Fijałkowa delegacja VC pojechała do Werony, gdzie odbywa się VI zlot Vroc Italy.

 

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj. Patronat medialny nad III Międzynarodowym Zlotem Motocykli Kawasaki Vulcan objął MOTOGEN.

oceń ten materiał:
III Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan – relacja III Międzynarodowy Zlot Mot...
III Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan – relacja - fot. 1 Wizyta w Świetlicy Promyk J...
III Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan – relacja - fot. 2 Parada motocykli.
III Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan – relacja - fot. 3 Pokaz ratownictwa.
III Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan – relacja - fot. 4 Konkurencje zlotowe cieszył...
III Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan – relacja - fot. 5 Ognisko zlotowe.
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści