I Runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDSM - Motogen.pl

W dniach 4–5 kwietnia na torze kartingowym w Templinie (Niemcy) odbyła się długo oczekiwana I runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDSM. Ku zadowoleniu zawodników z Niemiec, Czech i Polski, dopisała zarówno frekwencja, jak i pogoda.

W sobotę miały miejsce treningi dowolne i kwalifikacyjne wszystkich klas oraz wyścig trzygodzinny, który rozpoczął się o godzinie 14:06. W wyścigu wzięło udział 15 drużyn. Zwyciężył Mieloch Racing Team #8 z przewagą 7 okrążeń nad Preussen Racing Team #24, który przejechał 164 okrążenia. Trzecie miejsce zajęła drużyna RSP, która przejechała 163 okrążenia. Bracia Chadrysiak, uzyskując bardzo dobre czasy, mimo ponad 20-minutowej przerwy spowodowanej naprawą uszkodzenia linię mety, przyjechali na 9 pozycji. Debiutujący w wyścigach wielogodzinnych CMA RT #45 uplasował się na pozycji 14.

W klasie 1 w obu biegach zaraz po starcie prowadzenie objął Jerzy Mieloch Sr #99 i dojechał do mety na pozycji lidera z miażdżącą przewagą nad swoim największym konkurentem Tobiasem Proftenhauerem, który, niestety, nie ukończył pierwszego biegu z powodu defektu technicznego. Najlepszy czas okrążenia należał do zwycięzcy, Jerzego Mielocha Sr,  i wynosił 1:02.587.

W klasie 2 wystartowało 20 zawodników. W obu biegach niepokonany był Daniel Bergau #18 ze Scootershop 53 Racing Team. Pozostałe miejsca na podium należały do Tima Grothe #5 ze Stage6 Racing Team i Chrisa Spieckera #23. W drugim biegu oboje zaciekle walczyli o drugą pozycję i ostatecznie jako drugi linię mety przejechał Chris. Kevin Chadrysiak  #82 (Scootershop 53 RT) w obu wyścigach uplasował się na pozycji 5. Michał Adamiszyn z CMA RT był 13 i 17. Najlepszy czas okrążenia wykręcił Chris Spiecker – 56.680.

Królewska klasa 3 w tym roku połączona została z klasą 4, co sprawiło, że na linii startu stanęło łącznie 17 zawodników! W pierwszym biegu zaciętą, pełną emocji walkę o czołowe pozycje toczyli: Ronnie Mengel #19, Jan Weber #66 (Stage6 RT) oraz Max Kretschmer #13. Szymon Rajczak  #89 z Mieloch RT utknął na 6 okrążeń za Philipem Winkelem z klasy 4. Po jego wyprzedzeniu ruszył w pogoń za swoimi rywalami. Niestety, wyścig został przerwany po 16 okrążeniu z powodu groźnie wyglądającej kraksy Maxa Kretschmera, który na prostej startowej przy prędkości ponad 100 km/h zahaczył dublowanego zawodnika i wypadł z toru. Na szczęście, obyło się bez większych obrażeń obu zawodników. Zawodnicy zostali sklasyfikowani po 15 okrążeniu i ostatecznie zwycięzcą okazał się Ronnie Mengel, przed Janem Weberem i Maxem Kretschmerem. Szymon Rajczak zajął miejsce 4. Jerzy Mieloch Jr był 5. W drugim wyścigu można było podziwiać agresywną jazdę Juniora, który zaciekle walczył o 5 pozycję z Danielem Kochem, ostatecznie pokonując rywala i przejeżdżając linię mety na 5 pozycji. Zwycięzcą został Ronnie Mengel, do którego należał najlepszy czas okrążenia: – 55.907. Szymon Rajczak zajął miejsce 3. Warto dodać, że zawodnik ten jako jedyny startował na skuterze z gaźnikiem 19 mm przy dopuszczalnym 21 mm.

Przed zawodnikami kolejna runda IDSM, która odbędzie się 25–26 kwietnia w Starym Kisielinie k. Zielonej Góry!