Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

22 września 2018 r. w godz. 11.00-15.00 Automobilklub Polski w Warszawie, ul. Powstańców Śląskich 127

22 września 2018 r. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, promująca bezpieczne zachowania na drodze, zgromadzi podczas jednej debaty kilka środowisk uczestników ruchu drogowego - nie zawsze współpracujących ze sobą: użytkowników motocykli i samochodów, a także przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej, mediów oraz służb działających na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wydarzenie, pierwsze tego typu, pozwoli wszystkim stronom na wspólną dyskusję oraz wypracowanie wniosków w zakresie poprawy brd i rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa na drogach.

 

Dla organizatorów istotną grupą zaproszoną do udziału w kongresie są motocykliści. Na zgłoszenia do wzięcia udziału w  Kongresie czekamy do   17 września 2018 r. pod mailem: .

 

Zagadnienia poruszane często w mediach, na forach branżowych czy miłośników moto, zostaną poddane dyskusji z udziałem z przedstawicieli rządu, środowisk naukowych, służb nadzoru i przedstawicielami organizacji pozarządowych to m.in.:

 

  • rodzaje/sposoby stosowania  farby do malowania pasów na drogach – czy i jakie korzyści może przynieść?
  • czy jest możliwa szybsza poprawa oświetlenia dróg i przejść dla pieszych?
  • co z zabezpieczeniem dróg przed dzikimi zwierzętami? 33%  ogółu wypadków ze zwierzętami to wypadki motocyklistów
  • niebezpieczne przeszkody dla motocyklistów w terenie zabudowanym
  • nowe drogi/ poprawa infrastruktury drogowej i jak po nich bezpiecznie jeździć?
  • jak motocyklistów na drogach postrzegają inni uczestnicy ruchu drogowego i co sądzą o ich jeździe? Wizerunek motocyklisty w oczach opinii publicznej.

 

Podstawowym założeniem I Motocyklowego Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowegojest stworzenie stałego forum z możliwością wymiany informacji i doświadczeń w zakresie kształtowania polityki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem motocyklistów.

 

Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 1,2 mln motocykli. Z roku na rok przybywa  motocykli i motorowerów na  polskich drogach, tylko w ubiegłym roku zarejestrowanych zostało 109,3 tys. kolejnych – nowych i używanych jednośladów.

 

W 2017 r. motocykliści uczestniczyli w 2 240 wypadkach drogowych, w których zginęło 218 kierujących motocyklami i 13 ich pasażerów, a 1 825 motocyklistów i 207 pasażerów motocykli zostało  rannych.

 

W Kongresie przewidziany jest udział przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, służb nadzoru nad ruchem drogowym, naukowców, ekspertów  środowiska motocyklistów, a także organizacji pozarządowych, mediów branżowych oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Swoją obecność podczas wydarzenia zapowiedział Andrzej Adamczyk, Przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Minister Infrastruktury.

 

W kontekście poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, bardzo  ważne jest budowanie porozumienia między różnymi środowiskami celem ochrony zdrowia i życia ludzkiego.

 

Obok debaty zorganizowana została część wystawiennicza Kongresu, otwarta dla wszystkich zainteresowanych, która służyć będzie, prezentacji służb zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na polskich drogach orazciekawych rozwiązań dla poprawy bezpieczeństwa motocyklistów.

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści