-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy motocykli - recenzje, opinie, zdjęcia i komentarze Husqvarna 701 Vitpilen – prawdziwy cafe racer Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Husqvarna 701 Vitpilen – prawdziwy cafe racer test, opinie i oceny

Choć Husqvarna to europejska marka z bardzo długimi tradycjami, powstała bowiem w 1901 roku, to motocyklistom do tej pory raczej kojarzyła się głównie z motocyklami offroadowymi. Fakt, powstały takie modele czysto drogowe, jak Strada 650, czy też Nuda 900 R, ale nie miały one jakiegoś wybitnego przełożenia na sprzedaż. Natomiast zwykłym śmiertelnikom, zwykłym zjadaczom chleba marka Husqvarna w pierwszej chwili przywodzi na myśl urządzenia do pielęgnacji ogrodu. Bardzo możliwe jednak, że kolejna, oficjalna próba Husqvarny wjechania na asfalt zakończy się sukcesem, a to dzięki temu niesamowitemu motocyklowi – oto Husqvarna 701 Vitpilen!

Nowość ale z tradycjami

Husqvarna Vitpilen 701 nie jest całkowicie nową konstrukcją, jego koncept bowiem powstał już w 2015 roku, a bazuje bezpośrednio na  Husqvarnie 701 Supermoto/Enduro, a pośrednio na KTM-ie Duke 690, który wszedł do sprzedaży w 2008 roku. Także baza tego motocykla ma już 10 lat!

Husqvarna 701 Vitpilen zapowiadana była już od dłuższego czasu, pierwszy prototyp pokazano na targach EICMA w 2015 roku, ale motocykl ten nie wszedł do produkcji ani w 2016, ani w 2017 roku. Oficjalnie nowa, szosowa Huska została zaprezentowana w listopadzie 2017 na mediolańskiej EICMIE. Vitpilen, czyli biała strzała, miała zostać wypuszczona do sprzedaży w 2018 roku.

Nowoczesny cafe racer

Czym właściwie jest Husqvarna 701 Vitpilen? Najmocniejszy na rynku jednocylindrowy silnik, lekka, zwarta konstrukcja, sportowa pozycja za niską kierownicą, nietuzinkowy wygląd, łatwość prowadzenia, agresywny charakter… Vitpilen to współczesny cafe racer, czyli miejska wyścigówka. Motocykl ten uwielbia agresywną jazdę, także na jednym kole, rozpędza się bardzo sprawnie do prędkości ponad 200 km/h, niesamowicie dobrze prowadzi się po zakrętach, a przy tym robi to wszystko gładko, bez wysiłku, bez proszenia – do tego bowiem stworzony jest ten sprzęt.

 

 

Niektórzy z was mogą oburzyć się, że przecież motocykle typu cafe racer mają być przede wszystkim piękne, mają wspaniale wyglądać podczas bulwarowej jazdy po reprezentacyjnych arteriach miejskich, a nie kusić swojego właściciela do utraty prawa jazdy… Otóż zapomnieliśmy się trochę w tych trendach i motocykle cafe racer zaczęliśmy traktować zupełnie niezgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Husqvarna, ku mojej wielkiej radości, wraca do korzeni. Otrzymujemy motocykl semi-sportowy, szybki, lekki, agresywny, nadający się do dynamicznej jazdy po mieście, jak i wizyt na track dayach. W rękach wprawnego kierowcy, podczas ulicznego wyścigu spod świateł, Huska potrafi zaskoczyć niejednego właściciela motocykla napędzanego mocarną rzędową czwórką.

Niepowtarzalny wygląd

Husqvarna 701 Vitpilen poraża wręcz swoim nietuzinkowym designem, w którym dominują ostre kształty, prostota i wręcz filigranowość konstrukcji. Kratownicowa rama eksponuje mocarny, jednocylindrowy silnik, bardzo ciekawie wyprofilowany bak podkreśla lekkość całej konstrukcji. Siedzenie, choć pozbawione charakterystycznego dla cafe racerów zadupka, nawiązuje do ich klimatu. W tył kanapy wkomponowana jest ledowa lampa, co nadaje całości niezwykłą wręcz schludność.

 

 

Klasycznie okrągła, lecz ledowa lampa przednia, klasyczny w kształcie pojedynczy, choć ciekłokrystaliczny reflektor oraz zgrabne, małe ledowe kierunkowskazy. Do tego charaktrystyczny tylny wahacz i zawadiacko zadarty w górę tłumik – tak w kilku zdaniach można opisać design nowej Husqvarny, która stylistycznie po prostu powaliła mnie na kolana…

 

 

Więcej o motocyklach Husqvarna

Strony:

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
Redaktor naczelny
Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Husqvarna 701 Vitpilen

38
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści