-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Honda NR750 - jak brzmi legenda? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Honda NR750 - jak brzmi legenda?

Honda NR750. Owalne tłoki, osiem zaworów na cylinder, carbonowe owiewki, czy jeden z pierwszych układów wydechowych, poprowadzonych w zadupku - tak, z całą pewnością możemy stwierdzić, że była legendą wyznaczającą trendy.

Kiedy weszła do sprzedaży kosztowała astronomiczną kwotę 100 tys. marek czyli ok 50 tys.euro. Dzisiaj kwota ta nie robi aż tak dużego wrażenia. Widzeliście ją kiedykolwiek na żywo? Przyznam, że w Polsce nie. Raz w czasie wystawy w Birningham i raz na Glemseck 101 pod Stuttgartem. Nigdy jednak, nie słyszałem jej uruchomionej. Przed wami krótki film z tego, jak pracuje najbardziej podziwiany silnik w seryjnym motocyklu z lat 90-tych.

 

Wg. mnie dźwięk przypomina VFR750 (przyjmijmy, że obydwa motocykle miały wspólny pień drzewa genealogicznego) a obrotomierz i wskaźnik temperatury sprawiają wrażenie bazujących na tych z VFR750RC36 II. Bez względu na wszystko to motocykl, którego historii wkórtce przyjrzymy się bardziej...

 

Jeśli poszukujecie motocykla marki Honda - koniecznie odwiedźcie salon Honda Auto Witolin w Warszawie przy ulicy Grochowskiej 85!

 

Projekt wspierają marki: Shoei Europe, TRW, Pirelli, BNP Paribas oraz I’M Inter Motors!

 

 

 

Więcej o motocyklach Honda

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści