-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Harley-Davidson ukarany przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Harley-Davidson ukarany przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska

Marka Harley-Davidson musi zapłacić karę w wysokości 15 milionów dolarów za sprzedaż urządzeń „Street Performance Tuner” i „Super Tuner Pro” dla motocykli z silnikami Screamin Eagle oraz za sprzedaż motocykli, które nie posiadały certyfikatów EPA.

Harley-Davidson sprzedał 340 000 urządzeń „Screamin Eagle Street Performance Tuner” oraz 12 000 motocykli, które nie spełniały norm spalania ustalanych przez EPA. To jednak nie koniec, ponieważ Harley-Davidson zobowiązał się odkupić urządzenia pozostałe w salonach i zniszczyć je. To sprawi, że kara w wysokości 15 milionów dolarów będzie najmniejszym problemem.

 Przedstawiciele producenta próbowali się bronić mówiąc, że urządzenia służyły do montowania w motocyklach przeznaczonych do wyścigów na zamkniętych obiektach, a nie na publicznych drogach. Tym samym chciano przerzucić winę na klientów, którzy mieliby korzystać z „tunerów” niezgodnie z przeznaczeniem.

 


EPA to Environmental Protection Agency - czyli Agencja Ochrony Środowiska. Odpowiada ona między innymi za nadzór nad tym, żeby pojazdy jeżdżące po amerykańskich drogach spełniały odpowiednie normy środowiskowe.

 

Więcej o motocyklach Harley-Davidson Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Harley-Davidson zapłaci 15 milionów dolarów kary za sprzedaż urządzeń do tuningu silników Harley-Davidson zapłaci 15...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści