-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Harley-Davidson Street 750 i Street 500 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Harley-Davidson Street 750 i Street 500

Harley-Davidson przedstawił nowe modele motocykli o mniejszej pojemności niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Z jednej strony jest to odpowiedź na zainteresowanie młodszej klienteli motocyklami tej marki, ale z drugiej - będzie to również wejście na rynek indyjski.

W tym roku, przy każdej prezentacji wyników finansowych za dany kwartał, przedstawiciele amerykańskiego producenta powtarzali, że chcą zachęcić młodszą klientelę do zakupu swoich motocykli. Było oczywiste, że sam Project Rushmore, który jest wejściem Harleya w świat nowoczesnych rozwiązań, nie wystarczy. Tu wkraczają modele Street 500 i Street 750.

Będą one dostępne na wybranych rynkach światowych. Wszystko wskazuje na to, że dla Polski (i pewnie nawet dla całej Europy) będzie zarezerwowany tylko model Street 750, a przynajmniej tylko o nim pojawiła się informacja na polskojęzycznej stronie.

Modele Street będą wyposażone w zupełnie nowe silniki Revolution X. Są to chłodzone cieczą motory typu V-Twin zoptymalizowane pod kątem jazdy w mieście. Moc i moment obrotowy będą przenoszone przy pomocy sześciostopniowej skrzyni biegów. Gabaryty motocykla mają pozwalać na swobodne przeciskanie się między samochodami. Model Street 750 ma ważyć 218 kilogramów razem z płynami. Cena Street 750 ma wynosić około 7500 USD, co daje około 23 231 PLN (kurs z 4 listopada). Jeżeli cena na pozostałych rynkach będzie równie niska, a motocykle dobrze wykonane i dające taką samą radość z jazdy i faktu posiadania ich, jak duże modele Harleya, to producent może wychować sobie nowe rzesze użytkowników.

 

Śledź naszą relację na żywo z targów EICMA 2013

Więcej o motocyklach Harley-Davidson Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Harley Davidson Street Harley Davidson Street
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści