-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP GP Węgier w roku 2022? Są plany... Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

GP Węgier w roku 2022? Są plany...

Jest szansa, że do kalendarza MotoGP dołączą także Węgry.

Organizator serii MotoGP poinformował kilka dni temu, że podpisano wstępne porozumienie z węgierskim Ministerstwem Innowacji i Technologii. W ten sposób Węgry stały się kandydatem na organizację jednej z rund MotoGP. Kontrakt miałby rozpocząć się w 2022 roku i objąłby pięć sezonów.

 

Jest jednak kilka problemów - póki co nie ma ani toru (który musiałby spełniać standardy FIM), ani promotora do organizacji wyścigu. Więcej wyjaśni się do lutego 2020 roku, bowiem Dorna określiła tę datę jako ostateczną do znalezienia promotora. Droga jest jeszcze długa, ale Węgry podchodzą do sprawy optymistycznie

 

Wśród kandydatów do rozszerzenia kalendarza MotoGP do 22 wyścigów pozostają także Indonezja, Brazylia, Wietnam, Meksyk, Chile i Argentyna.

 

Warto przypomnieć, że na Węgrzech w 2008 roku rozpoczęła się budowa toru Balatonring, nieopodal jeziora Balaton. Niestety z powodu kryzysu w 2008 roku, hiszpański inwestor musiał szybko się wycofać. Do dziś na Google Mapach pozostaje widoczny obrys zarośniętej już nitki.

 

Panorama Balatonring wykonana w 2018 roku... (fot:  Wikimedia Commons)

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści