GP Australii - Marquez blisko tytułu - Motogen.pl

Moto3
W klasie Moto3 cały czas prowadzi Luis Salom, który ma na koncie 284 punkty, a za nim jest Alex Rins ze stratą 14 punktów. Maverick Vinales po rundzie na torze Aragon spadł na trzecie miejsce i ma 258 punktów. Pierwszą piątkę zamykają Alex Marquez (162 pkt.) i Jonas Folger (137 pkt.).

Ubiegłoroczny wyścig w Australii wygrał Sandro Cortese przed Miguelem Oliveirą i Arthurem Sissisem. Alex Rins był wtedy czwarty, Luis Salom piętnasty, a Maverick Vinales odpadł po dziewięciu okrążeniach.

Moto2
W Moto2 topnieje przewaga Scotta Reddinga, który ma 224 punktów i już tylko 9 punktów przewagi nad Polem Espargaro. Jeżeli brytyjski zawodnik nie zacznie stawać na podium, to może mieć problem z utrzymaniem prowadzenia. Trzeci jest Esteve Rabat z 196 punktami, a dalej w pierwszej piątce znajdują się Mika Kallio (156 pkt.) i Takaaki Nakagami (138 pkt.).

Rok temu w Australii triumfował Pol Espargaro, a podium uzupełnili Anthony West i Marc Marquez. Scott REdding znalazł się wtedy na czwartym miejscu, a Esteve Rabat skończył ósmy.

MotoGP
W klasie MotoGP prowadzi Marc Marquez, który ma 298 punktów i jeśli Jorge Lorenzo ukończy ten wyścig na trzecim miejscu lub poza podium, to debiutujący w klasie MotoGP hiszpański zawodnik zgarnie tytuł mistrzowski już podczas tej rundy. Lorenzo ma obecnie 255 punktów. Na trzecim miejscu jest Pedrosa z 244 punktami, a pierwszą piątkę zamykają Valentino Rossi (198 pkt.) i Cal Crutchlow (166 pkt.).

W ubiegłym roku GP Australii wygrał Casey Stoner przed Lorenzo i Crutchlowem. Dani Pedrosa nie ukończył wtedy wyścigu, ponieważ już na początku wypadł z toru po nieudanym manewrze wyprzedzania.

Niedzielne wyścigi rozpocznie o godzinie 4 nad ranem naszego czasu klasa Moto3, a później o 5:20 pojedzie Moto2 i o 7:00 – MotoGP.

Autor: Wojciech Grzesiak