-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Francuzi oprotestują zapowiadane zmiany Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Francuzi oprotestują zapowiadane zmiany

Motocykliści i kierowcy samochodów z Francji mają zamiar oprotestować zmiany prawne, które zapowiedział rząd.

Motocykliści i kierowcy samochodów z Francji mają zamiar oprotestować zmiany prawne, które zapowiedział rząd.


O planowanych zmianach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Niektóre z nich wzbudziły oburzenie środowiska motocyklowego, ponieważ ich celem jest nie tyle poprawienie bezpieczeństwa, a zarobienie dodatkowych pieniędzy kosztem obywateli. Zdaniem organizacji zrzeszającej kierowców samochodów "40 Millions d'Automobilistes", cytującej statystykę, aż 70% śmiertelnych wypadków ma miejsce na drogach lokalnych, a ich przyczyną  jest zły stan nawierzchni, a nie nadmierna prędkość. Organizacja zarzuca rządowi pójście w stronę karania ludzi, zamiast zagwarantowania funduszy na poprawę stanu dróg.


Z kolei federacja francuskich motocyklistów FFMC zgadza się z niektórymi postulatami rządu, takimi jak obniżenie dopuszczalnego poziomu alkoholu czy zakaz używania telefonu podczas jazdy, choć jej zdaniem większość z nowych zasad, m.in. większe tablice rejestracyjne dla motocykli czy brak znaków ostrzegających przed fotoradarami, nie ma większego sensu poza uderzeniem podatników po kieszeni. I to właśnie motocykliści zorganizują w związku z tym protest w sobotę, 18 czerwca.


Organizacje zrzeszające kierowców samochodów i rowerzystów zapowiedziały przyłączenie się do tego ogólnokrajowego protestu. Jeśli więc planujecie letni wypad do Francji, nie wybierajcie się tam 18 czerwca, chyba że chcecie przyłączyć się do protestujących.

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Francuzi oprotestują zapowiadane zmiany Motocykliści i ki...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści