-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Fotoradary i wypadki w Mapach Google. Firma testuje nową funkcję Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Fotoradary i wypadki w Mapach Google. Firma testuje nową funkcję

Google testuje opcję zgłaszania wypadków i miejsc kontroli na Mapach Google. Byłaby to kolejna, po natężeniu ruchu, interaktywna funkcja tej aplikacji.

Mapy Google to jedna z najlepszych i najpopularniejszych na świecie aplikacji do nawigacji. Uznanie zdobywa szczególnie dzięki przejrzystemu interfejsowi, dużej szczegółowości, ale także interaktywności. W trybie wytyczania trasy analizuje ona aktualne natężenie ruchu i dopasowuje trasę tak, by unikać korków.

 

Google testuje właśnie kolejną interaktywną funkcję map – zgłaszanie wypadków i innych zdarzeń drogowych w tym kontroli policyjnych i fotoradarów. Podobną funkcję ma na przykład popularny w Polsce Yanosik. Jeżeli w systemie zostanie zgłoszony wypadek, aplikacja automatycznie wyznaczy trasę objazdem. Nie ujawniono jak dotąd w jaki sposób Mapy Google informować będą o zgłoszonych kontrolach drogowych.

 

Dodatkowe funkcjonalności są obecnie w fazie testów – to od nich zależy ostateczna decyzja o pełnym wprowadzeniu tej opcji do programu. Przypomnijmy, że Google powoli wprowadza do aplikacji tryb motocyklowy.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści